500 TL Intel İşlemci Önerisi

vbios

Kilopat
Makaleler
4
AMD'nin Intel'den iyi olduğunu biliyorum yine de bana Intel bir işlemci lazım. Oyun için kullanacağım önerileriniz nedir? Sıfır kesinlikle almak istemiyorum 2. el olarak ne önerirsiniz?

Son düzenleyen: Moderatör:
AMD'nin Intel'den iyi olduğunu biliyorum yine de bana Intel bir işlemci lazım. Oyun için kullanacağım önerileriniz nedir? Sıfır kesinlikle almak istemiyorum 2. el olarak ne önerirsiniz?

AMD Intel'den daha iyidir diye kimse bir şey diyemez :D F/P olarak diyebilir sıcaklık olarak diyebilir Intel daha üstün vs. diye. Konuya gelirsek Xeon işlemcilere yönelebilirsiniz O.C ile arşa çıkan işlemciler bunlar. Eğer overclock ile uğraş miyim ve sıfır olsun diyosanız da i3 9100F'e bakabilirsiniz. 2. el için fiyatlar çok değişiyor ama.

Ben i5 4440 Kullanıyorum. 3.1 GHz çalışıyor. Ryzen 7 3700 düşünüyordum. Pek bir farkı olacak mı bilemiyorum. Ama elimdeki sistemi ölücülerden dolayı uzun zamandır satamıyorum. İlgilenirsen sadece anakart ve CPU+fan şeklinde verebilirim.
O fiyata tahminimce 4. nesil işlemci bulabilirsin.

Anladığım kadarıyla elinde anakart ve ram var işlemci arıyorsun. Soket vs ne ? Eğer baştan alacaksan ustteki arkadaşın teklifini değerlendirebilirsin veya baştan 2. El Ryzen bir sistem kurman daha mantıklı olacaktır.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı