500 TL M.2 SSD önerisi

fredegar

Decapat
Merhabalar. 500 TL bütçem var. Aklımda da SanDisk Ultra 500 GB M.2 NVMe SSD var. Başka bir şey önerir misiniz( M.2 olmak şartıyla)? Veya bu SSD hakkında görüşleriniz nedir?

Windows kuracaksan bu daha iyi olur.

250 GB olanını önerir misiniz hocam? Attığınız linktekinin fiyatı bayağı bir artmış. Laptop için alacağım modeli HP laptop 15-BW0xx. Laptopun M.2 desteği var mı bilmiyorum internette bir var diyorlar bir yok diyorlar.

250 GB olanını önerir misiniz hocam? Attığınız linktekinin fiyatı bayağı bir artmış. Laptop için alacağım modeli HP laptop 15-BW0xx. Laptopun M.2 desteği var mı bilmiyorum internette bir var diyorlar bir yok diyorlar.
1 sene önceki konuyu bulup yazmışsın tebrikler 😂😂
250 GB ssd sistem kurman için gayet yeterli. m.2 ssd yuvası var yok tartışmalıysa en mantıklısı cihazın arkasını açıp bakmak olur(tabi daha önce deneyiminiz varsa öneririm). Varsa ne ala yoksada üzülmeye gerek yok m.2 SSD yi sata yuvasına takmak için çevirici aparatlar var o şekildede kullanabilirsin.

1 sene önceki konuyu bulup yazmışsın tebrikler 😂😂
250 GB SSD sistem kurman için gayet yeterli. M.2 SSD yuvası var yok tartışmalıysa en mantıklısı cihazın arkasını açıp bakmak olur(tabii daha önce deneyiminiz varsa öneririm). Varsa ne ala yoksada üzülmeye gerek yok M.2 SSD'yi SATA yuvasına takmak için çevirici aparatlar var o şekildede kullanabilirsin.

Teşekkürler hocam.
İnternette arattım konu başlığına benzer bir yazıyı. Technopat Sosyal adını gördüğüm gibi girdim hemen siteye 😅

Bu arada aynı markanın aynı modelinin 250 ile 500GB M.2 SSD'si arasında performans farkı olur mu? Laptopta 1TB alan var ve 200GB boş zaten. 250GB alsam bir hayli yeter bana. Ama performans farkı olur derseniz ona göre daha fazla alabilme ihtimalim de var.

Teşekkürler hocam.
İnternette arattım konu başlığına benzer bir yazıyı. Technopat Sosyal adını gördüğüm gibi girdim hemen siteye 😅

Bu arada aynı markanın aynı modelinin 250 ile 500GB M.2 SSD'si arasında performans farkı olur mu? Laptopta 1TB alan var ve 200GB boş zaten. 250GB alsam bir hayli yeter bana. Ama performans farkı olur derseniz ona göre daha fazla alabilme ihtimalim de var.
Hayır olmaz arasındaki tek fark boyutları. Benim önerim 250gb alıp sistemi oraya kurmanız diğer 1 TB olanıda depolama olarak kullanmanızı tavsiye ederim. Ama tabi bütçe var ise ne kadar yüksek boyutlu alırsanız o kadar iyidir sizin için. Şahsen ben bütçem olduğu sürece 1-2 TB alır geçerim arkamada bakmam 😂

Hayır olmaz arasındaki tek fark boyutları. Benim önerim 250GB alıp sistemi oraya kurmanız diğer 1 TB olanıda depolama olarak kullanmanızı tavsiye ederim. Ama tabii bütçe var ise ne kadar yüksek boyutlu alırsanız o kadar iyidir sizin için. Şahsen ben bütçem olduğu sürece 1-2 TB alır geçerim arkamada bakmam 😂

1654449815077.png

Hocam ben 200 sanıyordum 400 GB boşmuş :D D diskine hiçbir şey atmadım hatta içinde sadece 0 KB boyutlu .ini uzantılı desktop isimli bir dosya duruyor. Ama System32, Windows gibi dosyalar C sürücüsünün içinde.

Geri
Yukarı