500 TL modem tavsiyesi

AliKemal KUDU

Kilopat
Yer
Trabzon
Daha fazla  
Arkadaşlar yakın zamanda evimi taşıdım, bulunduğum evde masaüstü bilgisayarım için oda yaptım, fakat kablolu bağlanntı yapmayacağım. Attığım görsellerdeki modemlerden hangisini tavsiye edersiniz? Masaüstü için asağıdaki adaptörü aldım.

Screenshot_2021-10-15-08-34-09-645_com.pozitron.hepsiburada_1.jpg

Modem olarak hangisini tercih etmeliyim? Bütçem maksimum 500₺.
Screenshot_2021-10-15-08-28-07-335_com.opera.browser_1.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
İnternet altyapınız ve hızınız nedir? Aldığınız adaptörün wifi6 desteği var mı?

Son düzenleme:
Peki hangi şehirde hangi semttesiniz fiber gelme olasılığı var mı? Eğer böyle bir olasılık yoksa bu kadar yüksek fiyatlı bir modem almanıza gerek yok bence. Hem wifi6 desteğiniz yok hem de hızınız zaten bu kadar iyi bir modem almanızı gerektirecek bir hız değil.

Peki hangi şehirde hangi semttesiniz fiber gelme olasılığı var mı? Eğer böyle bir olasılık yoksa bu kadar yüksek fiyatlı bir modem almanıza gerek yok bence. Hem WI-FI6 desteğiniz yok hem de hızınız zaten bu kadar iyi bir modem almanızı gerektirecek bir hız değil.
Trabzon/Ortahisar da ikamet ediyorum.
Masaüstüne kablo çekmeyeceğim için hızımda minimum düşüş olmasını veya hiç olmamasını istiyorum amacım bu.

Tahmin ettiğim gibi işimi görmedi maalesef arada 6-7m var ama hızım çok düşük, alt yapım 75Mbps'yi destekliyor fakat Wi-Fi adaptör ile 25Mbps zar zor alabiliyorum. Sanırım kablo çekmekten başka çarem yok.

Yeni konular

Geri
Yukarı