500 TL Monitör Tavsiyesi

TN panel olduğu için istemiyorum o modeli. IPS olan modeli var ama 670TL civarinda ve 5ms. Film izlerken bayağı kötü olacak çünkü TN panel.

Siz bilirsiniz ama ben önermem. Yakından bakacaksınız ve Full HD piksel piksel. Tabi bunu monitörden monitöre geçen pek anlamıyor ama laptoptan monitöre geçen anlıyor. Benim 15.6 inçlik laptopun IPS Full HD panelinden sonra VA 22inç piksel piksel gözüktü. Monitörümü satıp 2kya geçeceğim.

Arkadaşlar monitörü aldım ölü pikseli yok hdmi ile bağladim pikseller belli olmuyor baya büyük ama biraz uzaktan bakınca pek problem olmuyor gibi. Renkler çok iyi. Freesync açık bir şekilde rx 470 ile 72 Hertz oyun denedim güzel fakat radeon ayarlarindan freesync acmama rağmen oyunda aktif olmuyor. Radeon menusunden oyunu bulup oyun ayarindan freesynci de açmak gerekiyor. Bazi oyunlarım radeon da gözükmüyor ne yapmak gerek her oyun için tek tek ayar mi açacağız eskiden böyle değildi.. Monitör ayarlarindan netlik kontrast vs kaç yapmam gerekir sizce bu monitörde en iyi ayar nedir
Anlatmaya gerek yok görüyorsunuz 😂

Dosya Ekleri

• IMG_20200301_000213.jpg
    IMG_20200301_000213.jpg
    773,9 KB · Görüntüleme: 13
  • IMG_20200301_011235.jpg
    IMG_20200301_011235.jpg
    926,2 KB · Görüntüleme: 8
Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı