500 TL mouse önerisi

@Silinen üye
Hocam ben bir şey yapılmaz demedim. Aynen şunu yazdım;
"bir mouse için DPI oranı yüksek/düşük diye iyi/kötü dememeliyiz bence.. "

Ayrıca en ideal DPI oranı kullandığınız ekranın çözünürlüğü ile orantılıdır.
Örneğin, 800*600 çözünürlükteki 400DPI performansı ile, 1920*1080 çözünürlükteki DPI performansından farklıdır.

Sonuçta DPI= Dots Per Inch = Inch başına düşen nokta.

Sıradan bir oyuncu günlük kullanımda farkı hissetmeyecektir bile. Ama paramız çok fark etmez diyorsan orası ayrı isterse 5 bin TL'lik al.

Nasıl Pek bir fark yok. Arada baya fark var ergonomi konfor ve daha önemlisi DPI Razer'in mouse'u 16000 DPI'ya kadar çıkabiliyor fakat Bazı 100 TL'lik ( Neredeyse Hepsi ) Sadece 4000 DPI'a kadar çıkabiliyor.

4000 DPI neyinize yetmiyor. Nerelerde 16.000 DPI kullanıyorsunuz?

4000 DPI neyinize yetmiyor. Nerelerde 16.000 DPI kullanıyorsunuz?
Düşük hassasiyet yüksek DPI çözünürlük seçilebilir yada 4K ekranda kullanılabilir. Ek olarak 16000 DPI veya 4000 DPI olayı değil bu sensör kalitesidir asıl olay.

Genelde FPS ağırlıklı ama MOBA da oynarım arada

Unlost falanda öyle oynuyor ama onlar 1024x768 çözünürlükte. Bu DPI olayı oyundan oyuna değişir çözünürlükten çözünürlüğe değişir.

Unlost falanda öyle oynuyor ama onlar 1024x768 çözünürlükte. Bu DPI olayı oyundan oyuna değişir çözünürlükten çözünürlüğe değişir.
Hocam, açıkçası sizinle ikili diyaloğa girmeyeceğim. Öncelikle ilk hatalı DPI ne kadar yüksekse o kadar iyidir mesajınızı silip kaldırdığınız için teşekkür ederim. Yanlış bilgi ile insanların sadece kafası karışacaktır ve bu durumun kimseye ( ne size ne de okuyuculara) faydası olmayacaktır.

Sonrasında zaten, ben size bu durumu daha iyi izah etmek adına; yukarıda sizin belirttiğiniz bilgiyi zaten vermiştim. Bu konuda da hemfikiriz.

Konu sahibi arkadaştan özür dileyerek, bu konuda başka mesaj yazmayacağımı belirtmek isterim.

Ben tek DPI yüksek olursa iyi demedim konfor ergonomik yapıdanda önemli dedim siz takmışsınız DPI'a. bazı mouse'lar da 12 tuş, bazılarında 5 tuş bazılarında 3 tuş bulunuyor siz sanıyorsunuzki DPI 14000 yapsak bile oyunlarda sensitivity düşürmemiz gerekir ben nerede dedim DPI yüksek olursa o kadar iyi dir diye sadece çözünürlük yüksekse DPI Arttırılır ben AWP kullanırken DPI 2000 E alıyorum sensitivity0.86 da normal AK ile oynayınca DPI 800 e alıyorum........

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…