500 TL sıvı soğutma önerisi

haidennn

Hectopat
Arkadaşlar 500 tik sıvı soğutma önerebilir misiniz? Önerdiğiniz soğutucuyu neden önerdiğinizi ve nasıl etki ettiğini açıklayabilir misiniz? Şimdiden teşekkürler.

Aktif VRM soğutucusu var ve başarılı bir soğutma. Bu fiyata alınabilecek en iyi sıvı soğutma sayılır.

Biraz bütçeyi aşarsanız bunu tavsiye ederim.

Sanılanın aksine 120-240mm arasında devasa bir fark yok. 5-7 derece fark oluyor ortalama. VRM'lerin serin tutulması da en az işlemcinin soğutulması kadar önemli.

Kişisel deneyimlerimden yola çıkarak.

Sıvı soğutma alacaksanız 240 veya 280 gibi büyük radyatörlü soğutucuları tercih edin veya çift kule hava soğutmalara göz atın. 120 mm sıvı soğutucuların hava soğutmaya göre çok da büyük farkları yok. Üstelik 2.5-3 yıl sonunda performanslarını kaybediyorlar. Yani eskidikçe daha verimsizleşiyor. 2 yıldan değiştirim diyorsanız sorun yok ancak alıp 5-6 yıl kullanmak istiyorum diyorsanız bence almayın.

O bütçede sıvı soğutma almak yerine hava soğutma almak daha mantıklı benim için.
Buna çıkabilirseniz bunu öneririm.
COOLER MASTER MasterLiquid ML240L RGB 240mm İşlemci Sıvı Soğutucu

Kişisel deneyimlerimden yola çıkarak.

Sıvı soğutma alacaksanız 240 veya 280 gibi büyük radyatörlü soğutucuları tercih edin veya çift kule hava soğutmalara göz atın. 120 mm sıvı soğutucuların hava soğutmaya göre çok da büyük farkları yok. Üstelik 2.5-3 yıl sonunda performanslarını kaybediyorlar. Yani eskidikçe daha verimsizleşiyor. 2 yıldan değiştirim diyorsanız sorun yok ancak alıp 5-6 yıl kullanmak istiyorum diyorsanız bence almayın.

Bu doğru değil. Hava soğutucularla farkını yüksek OC değerlerinde anlıyorsunuz. 240mm ile 120mm arsında ciddi bir fark yok, ortalama 10 derece fark ediyor, push and pull yaparsanız bu fark 5-6 dereceye düşüyor.

7 ve 8 yaşında 2 adet 120mm sıvı soğutmam var ve hiçbir performans kaybı olmadan kullanıyorum.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı