500 TL SSD önerisi

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bütçe
500
Arkadaşlar hepiniz okursanız sevinirim. SSD ve HDD'yi aynı anda takınca performans düşer mi yoksa artar mı? Veya aynı mı kalır yani şu an SSD kullanıyorum HDD gelince iyi ve kötü yönden bir fark oluşur mu?

Arkadaşlar hepiniz okursanız sevinirim. SSD ve HDD'yi aynı anda takınca performans düşer mi yoksa artar mı? Veya aynı mı kalır yani şu an SSD kullanıyorum HDD gelince iyi ve kötü yönden bir fark oluşur mu?
Hiçbir performans düşüklüğü ya da artışı olmaz, iki farklı depolama birimi olarak kullanılır.

Hiçbir performans düşüklüğü ya da artışı olmaz, iki farklı depolama birimi olarak kullanılır.
Nasıl yani?Biraz daha açar mısınız?Oyunlarda performans düşüşü yavaş açılma gibi etkileri olur mu ayrıca 2'si de ayarlarda normal gözükür değil mi?

Nasıl yani? Biraz daha açar mısınız? Oyunlarda performans düşüşü yavaş açılma gibi etkileri olur mu ayrıca ikisi de ayarlarda normal gözükür değil mi?
Kurduğum cümlede kafa karıştıracak ya da anlaşılmayacak bir şey göremiyorum. Şu fotoğraftaki gibi iki farklı depolama birimi olarak kullanılır:
1632595693187.png

Yani iki farklı depolama birimi olarak görünür, bir şey kurarken ikisinden birini seçerek kuarsınız. SSD'ye işletim sistemi ve uygulamaları kurarsınız, HDD'ye de oyun ve fotoğraf/video gibi şeylerinizi atabilirsiniz. Performans düşüklüğüyle uzaktan yakından bir alakası yok.

"Profesyonel bir şekilde yapılmalıdır" derken? Bilgisayarlar hakkında neredeyse hiç bilgisi olmayan biri bile rahatlıkla montajını ve kurulumunu yapabilir. 2021'deyiz, internet diye bir şey var artık.

Kasayı parçaladıktan sonra pişman olursun. Bir tane kalem var o da sadece tamircilerde var, onunla bazı özel vidalar var, anca onunla yapılır. Hem interneteki her şeye güvenmememiz gerektigini herkes bilir.

Son düzenleyen: Moderatör:
Şu an 480 GB bir SSD'im var ama hiç yetmiyor bundan dolayı birikmiş paramdan iyi bir SSD almak istiyorum en az 500GB olursa sevinirim. Sistemimin bir alakası olur mu? Bilmem ama yine de aşağıya bıraktım.
Edit: Arkadaşlar ayrıca anakartımın neyi desteklediğini nereden anlayabilirim?
Anakartınızda gördüğüm kadarıyla 1 adet m2 ssd yuvası var. Sizin kullandığınız ssd yi m2 olarak düşünürsek sisteminize ikinci bir m2 ssd takamazsınız ya sata ssd ya da hdd kullanmak durumundasınız. Sata ssd olarak sandisk ultra 3d nand veya wd blue 3d nand modellerine bakabilirsiniz.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı