500 TL stüdyo referans kulaklık tavsiyesi

Kullanıcı1355

Hectopat
Amatör olarak müzik ile uğraşıyorum. İşimi görecek kulak üstü ve kablolu bir kulaklığa ihtiyacım var. Tavsiyelerinizi bekliyorum. Ayrıyeten Behringer HC200 modelini daha önce kullanan varsa deneyimlerini paylaşırsa sevinirim. O kafama yattı çünkü.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bu fiyatlarda kulak üstü pek iyi bişeyler bulamazsın.
KZ kulaklıklara bakmanı önerebilirim kulak içi olarak.
Çok sürücülü olduğundan diğer kulaklıklara göre %30/50 arasında daha fazla sahne genişliği sunuyor tüm müzik aletlerini ve eklediğin sesleri vs. ayırt edebiliyorsun.

Çok sürücülü olduğundan diğer kulaklıklara göre %30/50 arasında daha fazla sahne genişliği sunuyor tüm müzik aletlerini ve eklediğin sesleri vs. ayırt edebiliyorsun.
Giriş seviyesi bir şey arıyorum zaten. Temel olarak iş görse yeter yani.

KZ kulakliklarin studyo referans ile uzaktan yakindan alakasi yok. 1-2 model disinda agir V-Shape sese sahip cunku alayi.

Coklu surucu olayi ise tam bir fiyasko KZ kulakliklardaki. 2022 baslarinda cikmisti, baya bir olay olmustu hatta.

İlk bulabildigim makale konuyla ilgili.

KZ kulakliklarin studyo referans ile uzaktan yakindan alakasi yok. 1-2 model disinda agir V-Shape sese sahip cunku alayi.

Coklu surucu olayi ise tam bir fiyasko KZ kulakliklardaki. 2022 baslarinda cikmisti, baya bir olay olmustu hatta.

İlk bulabildigim makale konuyla ilgili.

Okudum da yaptıkları test saçma ve kronik yanlış üretilen bir kulaklıkla kasıtlı olarak test yapmışlar. 20 Şubat - 8 Mart 2022 tarihleri arasında üretilen DQ6S kulaklıklarında problem var diğerlerinde değil.

Giriş seviyesi bir şey arıyorum zaten. Temel olarak iş görse yeter yani.
Temel seviye zaten KZ üst seviye kulaklık üreten bir marka değil aynı tarz çok sürücülü kulaklıkların iyi ve profesyonel olanları genel olarak 3000 lira seviyelerinden başlıyor.
Standart müzik kulaklıkları senin sunduğun civarlarda, referans kulaklığı olarak bu fiyatlarda satılan kulaklıklara bakarsan kalitesiz malzemelerden dolayı dip ses vb. durumlar görebilirsin, ayrıyetten stüdyo kulaklıklarından tam verimi alabilmek için DAC+AMP tarzı şeylere ihtiyaç duyabilirsin bilgisayarlar bunları tam olarak besleyemezler.

KZ ZS10 kullanıyordum öncelerden, Sony WF-1000XM3 kulaklığımı rafa kaldırmayı başarmıştı.
O zamanlar 399TL ye almıştım da şimdi fiyatları baya uçmuş.

Son düzenleme:
Yaptiklari test sacma dedigin kulakligi acip icindeki "ekstra" suruculerin kablosu olmadan olcum yapmak ve bunu ilk haliyle karsilastirmak. Ne seste ne de olcumde fark cikmamis iste daha ne olsun.

Hele bir de bu testlerden birini yapan, ki en cok begenilen KZ modellerinden birinde KZ firmasinin ortak calistigi Crinacle. Az cok iemler veya hifi ile ilgili olan herkes bilir kim oldugunu.

ZS10 ise klasik v shape denen bir model yanlis hatirlamiyorsam.

İstedigin kadar arastirabilirsin bu arada kz kulakliklardaki "dekoratif" suruculerle ilgili fiyaskoyu.

Studyo kulaklik muhhabbeti ve DAC /AMP konusuyla ilgili de sonra daha detayli yazmayi planliyorum ama ilk soruda gecen anakart HD599 icin gayet yeterli.

Yaptiklari test sacma dedigin kulakligi acip icindeki "ekstra" suruculerin kablosu olmadan olcum yapmak ve bunu ilk haliyle karsilastirmak. Ne seste ne de olcumde fark cikmamis iste daha ne olsun.

Hele bir de bu testlerden birini yapan, ki en cok begenilen KZ modellerinden birinde KZ firmasinin ortak calistigi Crinacle. Az cok iemler veya hifi ile ilgili olan herkes bilir kim oldugunu.

ZS10 ise klasik v shape denen bir model yanlis hatirlamiyorsam.

İstedigin kadar arastirabilirsin bu arada kz kulakliklardaki "dekoratif" suruculerle ilgili fiyaskoyu.

Studyo kulaklik muhhabbeti ve DAC /AMP konusuyla ilgili de sonra daha detayli yazmayi planliyorum ama ilk soruda gecen anakart HD599 icin gayet yeterli.
1- Hifi müzik genel olarak keriz silkeme hareketir, ortalama olarak 20 bin hz üstü insanlar duyamaz ve kulaktaki hücreler kendini yenilemediği için zamanla işitme kaybı oluşur, örnek vereyim ben yaptırdığım testlerde 17 bin hz üstü duyamıyorum.
2- Ben arakadaşa sahne genişliği yönünde tavsiyede bulundum, Kullandığı ses efectleri, müzik aletleri vs. çok sürücülü olacağından daha ayırt edebilecektir.
3- kulak üstü bir kulaklık tercih edecekse ortam sesinin gerçekten iyi yalıtılmış olması gerekiyor, Kulak içi tercih ederse amatör olarak başlayacağı işten daha verim alacaktır, kulak içi kulaklıklar aynı zamanda pasif gürültü engellemeye sahip olduğundan.

KZ iemler bahsettigin ise hic de uygun ozellikte bir sese sahip degil. Studyo referans kulaklik soran adama v shape kralini onermek komik otesi. Multi driver konusunda tabiri yerindeyse sicip sivamis bir marka kz. Sahne genisligi ile alakasi yok driver sayisinin bu arada.

17-20k Hz uzeri duyamama ve "hifi" etiketi konusunda hakli oldugunu dusunuyorum ama farkli sebeplerle.

Kulak ustu kulaklik tercih edebilir gayet studyo referans ses icin, hatta cok daha mantikli bile olur muhtemelen ama 500₺ seviyesinde degil maalesef.

Dinleme yada en azindan deneme sansi bulamadigim kulakligi onermem ama studyo referans kulaklik olarak o fiyat civarinda gavur illerinde sorsan superlux hd681 yada hd668b tarzi biseyler onerirler muhtemelen.

iem almayi dusunursen de o is icin v shape kulakliklardan olabildigince uzak durmani tavsiye ederim.

Yeni konular

Geri
Yukarı