500 TL'ye büyük el için fare önerisi

Bütçe
500

475114

Decapat
Aradığım kriterler:
  • Palm tutuş için.
  • En fazla 1.2 mm lod.
  • Tıklama sayısı 30-50 milyon arası ve üzeri.
  • Sensörü ortalama üstü olsun, fare çok eski model olmasın.
  • En az 3 ekstra tuşlu (sağ tık, sol tık ve tekerlek dışında) ve bu ekstra tuşların tamamı yeni tuş atanmaya müsait olmalı. Bazı farelerde ortadaki tuş sadece DPI değiştirmeye yarıyor, öyle bir fare istemiyorum.

Elim 19.5c m uzunluk, 10.5-11 cm genişliğe sahip.
Bütçe en fazla 500 lira fakat istediğim şeyleri karşılayan daha ucuz bir fare varsa önerin.

@475114
Razer Deathadder V2 Optik Oyuncu Mouse Fiyatları, Özellikleri ve Yorumları | En Ucuzu Akakçe
En iyi sensöre sahip, focus+ var. Palm için gayet rahat. Büyükte bir mouse, öneririm.

Tavsiyen için teşekkür ederim. Bu fare ne kadar büyük eller için tavsiye edilse de aslında genişliği G203'den bile daha az. Ayrıca fare yazılımdan yaptığın lod ayarını bilgisayar kapanınca kayıt etmiyor. Bilgisayarı her açtığında baştan ayarlaman lazım. O yüzden bunu da eledim.

Bütçemi Logitech G502 Hero'ya kadar arttırmama rağmen hala istediğim gibi bir fare bulamadım. 530 lira para veriyoruz ve "G502 double Click" yazdığımda onlarca video, forum ve Reddit konusu çıkıyor. SteelSeries Rival 310'u beğendim onda da gene kauçuk, göçme vb. kronik sorunları var. Hatta SteelSeries direkt açıklama yapmış bizim mallar sorunlu diye. Tek istediğim az lodlu, az gecikmeli ve büyük boyutta bir fareydi. Zowie farelere bakıyorum bu sefer de onların ne yazılımı var ne de farenin tekerleğinin altında programlanabilir bir tuş. Razer Basilisk V2 ve DeathAdder v2'ye bakıyorum, onların da genişliği G203'den bile daha dar. Bu nasıl iş ben anlamadım. Lütfen biri yardım etsin artık model bakmaktan yoruldum.

Son düzenleme:
O serinin tüm modellerinin genişliği 6cm. Ufak farelerden bile az. Uzunluk ve yükseklik iyi ama fare çok dar.

Onceki mesajda da g203'ten bile daha dar demissin ama anlamadim neyi kasttigini tam olarak.

Yukaridaki linkten karsilastirabilirsin 203'e kiyasla boyutlarini, oldukca buyuk bir mouse basilisk.

Onceki mesajda da G203'ten bile daha dar demissin ama anlamadim neyi kasttigini tam olarak.

Yukaridaki linkten karsilastirabilirsin 203'e kiyasla boyutlarini, oldukca buyuk bir mouse Basilisk.

Bu sitedeki G203 değerleri yanlış. Ayrıca burada bile arkadan outline olarak baktığın zaman en olarak yeterli olmadığı görünüyor.

Kağıt üzerindeki rakamlara çok takılmayın. Bana çok küçük gelir dediğim fareler küçük gelmeyebiliyor ve tam tersi. Mağazalarda deneyebilirsiniz.

Halihazırda çok fare kullandığım için bu kadar net gereksinimler veriyorum. Kamburları arkada değil de çok yukarıda olan ya da uzun ama dar olan fareler elimi ağrıtıyor, ufak geliyor. Bu yüzden çok dikkat ediyorum. Aklınızda model varsa önerin. Kriterlere uymuyorsa ben zaten elerim.

Dosya Ekleri

• a2.png
    a2.png
    22,9 KB · Görüntüleme: 37
Son düzenleme:

Geri
Yukarı