500 TL'ye İkinci El iPhone 5s Alınır mı?

Arkadaşlar, yaptığınız ayıp. Belki abisinin eline para geçmesi lazım. Ve güzel kardeşim. Abin telefon satıcısı değil telefonun durumunu ikiniz biliyorsunuz kullanılacak haldeyse ver abine 500tleni. Kalan parayla kız arkadaşını falan gezdirisin. Saçma saçma konuşmalara boş verin. Yok öz abinse yazıklar olsun falan. Abisi bilmem 1200 Tlye adlığı telefonu bedava neden versin. Para lazımdır belki

Bu kazancı kardeşinden mi sağlaması lazım ki? Bir ağabey, kardeşine para ile bir şey satmamalıdır bana kalırsa. Nerede birbirini kollamak, kardeşlik duygusu?
Canım kardeşim zaten bu satmak olmaz. Aile içerisindeyse değiş tokul olur, takas olur anladınmı? Yani abisinin eline para geçmesi lazımdır, o parada kardeşinde vardır. Abside derki al bu telefonu ver o parayı anlaşalım. Sanırım abi kardeş duygusunu tam yaşayamamış ve ya anlayamamışsınız. Bu "ayıp" bir şey değildir.

Benim de küçük kardeşim var. Kardeşimin telefonunu bana satmasını hayatta istemem. Para lazımsa zaten bunu telefon ile satmadan ya da takas etmeden verir. Kardeşler bunun için değil mi zaten? Sizin dediğiniz şey de zaten takas falan değil satmak. Bir mağazaya gittiğinde de para verip, telefon alıyorsun. Burada da aynı olay işte. Net saçma ve ayıp bir şeydir bu. En yakın akraban olan kardeşin sana telefon satar mı allah aşkına saçmalamayın. Zaten para lazımsa elinde ki bütün parayı verebilecek ilk insan onlar oluyor. Bence siz aile ne demek, kardeş ne demek onu anlayamamışsınız.

Benim de küçük kardeşim var. Kardeşimin telefonunu bana satmasını hayatta istemem. Para lazımsa zaten bunu telefon ile satmadan ya da takas etmeden verir. Kardeşler bunun için değil mi zaten? Sizin dediğiniz şey de zaten takas falan değil satmak. Bir mağazaya gittiğinde de para verip, telefon alıyorsun. Burada da aynı olay işte. Net saçma ve ayıp bir şeydir bu. En yakın akraban olan kardeşin sana telefon satar mı allah aşkına saçmalamayın. Zaten para lazımsa elinde ki bütün parayı verebilecek ilk insan onlar oluyor. Bence siz aile ne demek, kardeş ne demek onu anlayamamışsınız.
Kardeşim, ben sana anlatamadım. Devam etmek istemiyorum, siz nasıl düşünüyorsanız öyle düşünün. Ama birde şu yandan bakın, küçük kardeşiniz sizin ihtiyacınız olduğunda size 500 tl vermesi garip gelmiyorda karşılık bir şey vermek garip mi geliyor ? Neyse iyi günler.

İhtiyacın olduğunda para vermesi niye tuhaf gelsin? Kardeşler maddi olarak da manevi olarak da birbirine yardım eder. Ona maddi destek olmak için illa karşılığında bir şey alman gerekmez. Yoksa abi değil bir satıcı olursunuz sadece. Dediğim gibi büyük ihtimalle aile ne demek, kardeşlik ne demek, aile içi destek ne demek onu bilmiyorsunuz.

Senaryo Şejer Portakalı gibi olsa sorun olmazdı. Tam hatırlayamadım ama siz anladınız.
Zeze yılbaşında ayakkabı boyamaya başlar babasına kendini affettirmek için. Arkadaşı gelir ve onu görür. Eve giderler. Çay ve pasta ikram etmek ister Zeze de kabul etmez. Hediye olarak 1000 Reis vereyim der onu da kabul etmez. O zaman ayakkabılarımı boya ben de öyle vereyim der onu da kabul etmez. En sonunda da o zaman ben sana bu parayı borç vereyim, sen bana sonra ver der. Zeze bu sefer kabul eder.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı