500 TL'ye kadar Monitör Tavsiyesi

Edenclaw

Kilopat
Makaleler
2
Yer
İstanbul Taksim
Daha fazla  
Meslek
Mühendis
Merhabalar, ben fiyatı 500 TL civarında monitör arıyorum. Yardımcı olabilirseniz sevinirim.
Aradığım özellikler :
  • Full HD olması.
  • Yüksek kontrastlı olması.
  • Tasarımının güzel olması.
  • Gecikme hızının düşük olması.
Bu niteliklerde kullandığınız veya bildiğiniz monitör tavsiyelerinizi bekliyorum.
@Recep Baltaş

Yardımcı olabilecek kimse yok mu ?

Bol bol oyun oynayacaksan bu ürün yeter ama normal kullanıcı isen sana bu ürünleri tavsiye ederim.
Asus VX228H 21.5" 1ms (Analog+2xHDMI) Full HD Led Monitör Fiyatı
Dell S2340L 23" 7ms (Analog+HDMI) Full HD IPS Led Monitör Fiyatı
AOC i2476Vwm 23.6" 5ms (Analog+HDMI+MHL) Full HD IPS Led Fiyatı
Eğer istersen sana daha uygun fiyata kaliteli bir ürün önereyim buna bak derim bir.
BenQ RL2240HE Monitör fiyatı -incehesap.com
Dell'in tepkime süresi diğer markalara göre neden daha fazla ? Yukarıda verdiğiniz monitörlerle kıyaslanınca görüntü açısından çok fark var mıdır ?

IPS panel olduğu için tepki süresi fazla. Evet, IPS monitörlerde görüntü kalite farkı vardır. IPS monitörlerin görüntü kalitesi iyidir ama tepkime süresi fazladır.

@Bilgehan Demirkaya sistemi oyun öncelikli topladım. Tabi bunun yanında film izlemek olsun, internet haber sitesinde çalışıyorum ve ara ara evde de çalışmam gerekiyor. Şuan LG 19inç monitörüm var ve gözlerim monitöre bakarken çok sızlıyor. Bu konuda sıkıntı çıkarmayacak bir monitör almam lazım. Asus VX228H cazip geldi açıkcası.

Daha büyük bir ekran senin için daha ideal olur. Habercilikte birden fazla yerden bilgi edinmek zorundasın. Araştırma vs. için büyük ekran tercihin olsun. Sana önerim AOC olanı alman. Oyun çok ön planda değil tahminimce vaktim kaldığı kadar oyun oynarım diyorsunuz. Anladığım kadarıyla onun için AOC olanı alın.
AOC i2476Vwm 23.6" 5ms (Analog+HDMI+MHL) Full HD IPS Led Fiyatı
Eğer oyun oynayacaksan IPS olmasada olur dersen hem gözleri çok yormayan modeli var Benq' nun.
BenQ GL2460HM 24" 2ms (Analog+DVI+HDMI) Full HD Led Monitör Fiyatı
Oyun oynama en önde ise şunlara bak derim.
Asus VE247H 23.6" 2ms (Analog+Dvi+HDMI) Full HD LED Monitör Fiyatı
Asus VX228H 21.5" 1ms (Analog+2xHDMI) Full HD Led Monitör Fiyatı

@Bilgehan Demirkaya durum tam olarak şöyle; haftada iki gün akşamdan site için evden çalışıyorum. Onun haricinde akşam 7 den sonra fırsat buldukça oyun oynuyacam. Kardeşim zaten akşama kadar oynuyor :) AOC' un oyunlarda performansı nasıl acaba? Biraz baktım ama pek bir şey bulamadım.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı