500 TL'ye kadar mouse önerisi

Bütçe
500
Gözüm kapalı bir şekilde öneriyorum o kadar da eminim üründen.

Bloody fareler hakkında sorularım olacaktı.
- Önerdiğin ürün dışında birkaç tane daha modele baktım. V9MA, T50, T60, TL80 Terminator ve benzeri modellerde genellikle birbirine benzer özellikler mevcut. Görüntü ve fiyat dışında ne gibi farkları var? Bu linkteki TL80 özellikle daha çok dikkatimi çekti.
- Bazılarında LK özelliği vardı. Yani sağ ve sol tık ile orta teker kızılötesi mikro switch sayesinde çok hızlı tepki süresine sahipmiş. Çift tıklama sorunlar olmuyormuş ve ömrü uzunmuş. Bu yenilikçi olduğu iddia edilen switch türü bu kadar iyiyse neden fareler genelde gelenekel metal switch kullanmaya devam ediyor?
- Farelerin altında genelde teflon türünde skates, yani ayak mevcut. Bu farelerde ise metal ayak varmış. Farenin özelliklerinde ömrünün daha uzun olduğu ve pek çok yüzeyde etkili kullanıldığı yazıyor iken yorumlarda gördüğüm kadarıyla metal ayak nedeniyle mouse pad kullanmak gerekiyormuş. Ben mouse pad kullanmıyorum. Bloody farelerin metal ayak olması gerçekten mouse padi zorunlu kılıyor mu?

Bloody fareler hakkında sorularım olacaktı.
- Önerdiğin ürün dışında birkaç tane daha modele baktım. V9ma, T50, T60, TL80 Terminator ve benzeri modellerde genellikle birbirine benzer özellikler mevcut. Görüntü ve fiyat dışında ne gibi farkları var? Bu linkteki TL80 özellikle daha çok dikkatimi çekti.
- Bazılarında lk özelliği vardı. Yani sağ ve sol tık ile orta teker kızılötesi mikro Switch sayesinde çok hızlı tepki süresine sahipmiş. Çift tıklama sorunlar olmuyormuş ve ömrü uzunmuş. Bu yenilikçi olduğu iddia edilen Switch türü bu kadar iyiyse neden fareler genelde gelenekel metal Switch kullanmaya devam ediyor?
- Farelerin altında genelde teflon türünde skates, yani ayak mevcut. Bu farelerde ise metal ayak varmış. Farenin özelliklerinde ömrünün daha uzun olduğu ve pek çok yüzeyde etkili kullanıldığı yazıyor iken yorumlarda gördüğüm kadarıyla metal ayak nedeniyle mouse pad kullanmak gerekiyormuş. Ben mouse pad kullanmıyorum. Bloody farelerin metal ayak olması gerçekten mouse padi zorunlu kılıyor mu?

1- ben mouse olarak sadece önerdiğim ürünü kullandım o yüzden diğer mouse ürünleri hakkında bir kıyaslama yapabilecek yeterli bilgiye sahip değilim.
2-evet gerçekten hızlı bir tepkime süresi var ve uzun ömürlü. Ben daha önce bu kadar uzun süre aynı mouse kullanmadım. Diğer markalar için de tamamen üretim ve satış politikasıyla alakalı bir durum söz konusu.
3- benim önerdiğim farede de metal ayak var ama ben mousepadsiz de kullandım. Her iki türlü de gayet başarılı bir sonuç verdi benim için.

Toz geçirmez sertifikalı ürün, endişe etmenize gerek yok.

Sağ ve sol tık anahtarlarının toza karşı dayanıklı TTC altın mikro anahtarlar olduğu yazıyor. Ancak son dönemde açılan konularda bazı farelerde orta tekerleğin tozlanma kaynaklı bir kaydırma sorunu oluştuğunu görmüştüm. Scroll encoderında bir tutukluğa neden olan bir sorunmuş. Benim Logitech G203'te de olmuştu. Hani çözüm olarak o kısma doğru üfleyin düzelir diyorlar ancak bu geçici bir çözüm oluyor. Dolayısıyla bu sorunun son 1-2 yılda çıkan çoğu modelde kronik bir sorun olduğunu düşünüyorum. Zira forumda açılan konuları da çokça defa araştırıp inceledim. Önerdiğiniz farenin orta tekerinde böyle bir sıkıntı olma ihtimali var mı? Bu arada bu fare hakkında yazacağınız makaleyi de bekliyorum.

Sağ ve sol tık anahtarlarının toza karşı dayanıklı TTC altın mikro anahtarlar olduğu yazıyor. Ancak son dönemde açılan konularda bazı farelerde orta tekerleğin tozlanma kaynaklı bir kaydırma sorunu oluştuğunu görmüştüm. Scroll encoderında bir tutukluğa neden olan bir sorunmuş. Benim Logitech G203'te de olmuştu. Hani çözüm olarak o kısma doğru üfleyin düzelir diyorlar ancak bu geçici bir çözüm oluyor. Dolayısıyla bu sorunun son 1-2 yılda çıkan çoğu modelde kronik bir sorun olduğunu düşünüyorum. Zira forumda açılan konuları da çokça defa araştırıp inceledim. Önerdiğiniz farenin orta tekerinde böyle bir sıkıntı olma ihtimali var mı? Bu arada bu fare hakkında yazacağınız makaleyi de bekliyorum.
Bazı modellerde scroll yüzünden zıplama vs. gibi sorunların olduğunu biliyorum fakat şahsen kullanmış olduğum farelerde nedense böyle bir sorunla hiçbir zaman karşılaşmadım. Ama internette bunun düzeltilmesi ile alakalı videolar mevut, farenin içini açıp scroll mekanizmasında birtakım işlemler uygulanıyor ve böylelikle de halloluyor diye görmüştüm, onun dışında pek bir bilgim yok. Ben makaleyi muhtemelen Pazartesi veya Salı yayınlayacağım, uzun kullanım testinden sonra eğer herhangi bir sorun olmazsa da sizlere belirtirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bugün HyperX Pulsefire Haste kargosu geldi ve kullanmaya başladım. Öneri yapan herkese çok teşekkür ederim. Umarım sorunsuz şekilde uzun süre kullanabilirim bu ürünü.

Yeni konular

Geri
Yukarı