500 TL'ye kasa önerisi

Bütçe
500-600 TL
Bizzat kullandınız mı? Bu aralar ben de kasa bakıyorum hava akışı nasıldır?
Hava akışı güzel ancak kablolama bakımından çok kötü. İşlemci güç kablosu için kablo tüneli bile yok. Arka kapağı kapatmak da biraz işkence.

@BerkayZ87

O incelemeyi gördüm zaten. Adata XPG Battlecruiser ile arasında 5 derece oynuyor ki mevcut kasa ile fiyat farkı ortada. XPG Invader'a da yer verilmiş ki aşağı yukarı benzer sonuçları sağlıyorlar. Biz bu incelemeye göre Battlecruiser için çok kötü bir soğutmaya sahip diyebilir miyiz? Çok doğru olmaz.

Biz bu incelemeye göre Battlecruiser için çok kötü bir soğutmaya sahip diyebilir miyiz? Çok doğru olmaz.
Diyebiliriz ama konumuz o değil. Neyse, tercih konu sahibinin. Ama mesh bir kasaya kıyasla aradaki sıcaklıkların farklı olacağını da belirtmek gerek. Attığım incelemede önü kapalı NightHawk Duo ile önü mesh olan AirHawk Duo arasındaki farkı da göz önünde bulundursun konu sahibi tercih yaparken. Aynı kasada sadece ön panel 9-10 derece kadar fark doğurmuş çünkü.

Bilgisayarimın şu anki kasa Rampage redsky ekran kartı RX 5500 XT işlemci AMD Ryzen 5 2600 RAM 2 X 8 Dual 3000 MHz CL 16 G.Skill MSI B450M M.2 V2 HDD var.

Kasanın içine beni koysan nefes alamadığım için ölürüm büyük ihtimal.
Bir sistemi düşünürsen o önceki hava boşluklarının yetersiz olduğu çok bariz. Her şeyi geçtim 600 TL verilmez.

2 kasaya bakarak hangisinin rahatlıkla ön taraftan daha çok hava alabileceğini anlarsın. Öğrenmen için söylüyorum, basit bir bilgi.

@BerkayZ87 500TL en iyi kasa Ranker cygnus V2 olduğuna emin misin?
Arkadaşın adına cevap vermiş gibi olmak istemem ama bence de en mantıklı seçenek o. MSI MAG 100M modelinde toz filtresi yoktu galiba. Ek olarak birisi ARGB iken diğeri RGB.

Uzun zamandır piyasa takibi yapmadığımı da belirteyim. Sadece ek olarak yardımcı olmak istedim.

Geri
Yukarı