500 TL'ye oyun almak ne kadar mantıklı?

Godlixy

Hectopat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
İntel i5-6600 | Sapphire Pulse RX 590
Biliyorsunuz her şey çok pahalı. Benim bir oyuna 400-500 TL vermeye gönlüm elvermiyor. Açıkçası benim için bir oyun en fazla 200 TL olmalı. Örneğin TLOU part 1.600 TL vermeye acıyorum şahsen. Siz ne düşünüyorsunuz? Bir oyun sizce kaç TL olmalı en fazla?

Azami, asgari ücretin %9'u yani yaklaşık 800 TL olmalı. Her şey ateş pahasına satılırken oyunların ucuz fiyatlardan satılmasını beklemek mantıklı olmaz.

Mantıklı değil dediğiniz gibi ama yapacak bir şey yok. Her sene düzenli FIFA oynayan biri olarak iki senedir oyunu aylar sonra anca alıp oynayabiliyorum.

En fazla 200TL olmalı o da RDR2 GTA 5 gibi oyunlar.

Net bir X fiyatında olmalı demek çok mantıklı değil. İlk önce şunu kabul etmeliyiz sizin oyuna vereceğiniz bütçe önemli evet Ama onların kazanacağı bütçede çok önemli. X oyundan Avrupa'da 60 dolar kazanırlarken. Türkiye'de 8 dolara alınca orada sorun vardır. Ki bir insan 8 dolara 10 dolara bile pahalı diyebiliyorken.

Ama bu tarz satın alımlar ne kadar doğru onu da bilmiyoruz. Satın aldığımız oyun dışında bile tüm alışverişlerimiz yurt dışına gidiyor. Türk markaları ünlü isimler zenginler bile paralarını artık Türkiye'de tutmuyor. Yurt dışına giden paranın önü kesilmedikçe bu krizlerin sonu olmayacak. Yerli ve milli kavramını bitirdiler.

Sen gidiyorsun bir iş yapıyorsun o parayı alıyorsun aldığın maaşın %60'ı yurt dışına ait markalara gidiyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı