500 TL'ye Pentium 4 Sisteme Yatırım

• Konuyu başlatan Sercan Yeşil
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 8
  • Görüntüleme 801
S

Sercan Yeşil

Ziyaretçi
Öncelikle hemen Pentium 4'e yatırım olmaz diyeceksiniz haklısınız ama başka çarem yok.

I İntel Pentium 4 I İntel D945PRN Anakart I Nvida Geforce 7300 GS I 2 GB DDR2 RAMI
I 160 gb 7200 Rpm Samsung Ide Harddisk I 350 watt Asus TA series Kasa I

Sistem özellikleri yukarıdaki gibi 500 TL de bütçem var. Bilgisayarda öncelikle aşırı ses çıkıyor bunun sebebi nedir bazen yüksekiyor bazen de düşüyor.

Bana bir monitör önerin gözü yormasın çünkü genellikle film izliyorum. Ekran kartı önermenizi rica ediyorum saçma ama yandı ekran kartım.

Sesin güç kaynağından çıktığını düşünürsek(ben öyle tahmin ediyorum) bir güç kaynağı alırsam bu ses gider mi ? Ve şu anki güç kaynağım kasaya takılı geldi takıp çıkarmada sorun yaşar mıyım? Yeni alacağımın güç girişleri bu anakartıma uyar mı ? Ekran kartının bilgisayarıma uymama gibi bir durumu var mı?

Sorularım çok, yardım ederseniz teşekkür ederim.

- - - Güncellendi - - -

Ek olarak Recep abi 500 TL'ye bu sistemi adam edersin sen. :cool:

Son düzenleyen: Moderatör:
Ekran kartı olarak en fazla HD 7750 ye bak derim. Ses konusunda ise stok soğutucudan da olabilir. Örneğin benim AMD işlemci stok soğutucu 6000 Rpm hızında dönüyor. :D Bilgisayarı küçük kardeşim kullanıyor ama inanın kafam sesten mahvolmuş durumda.
Tekrardan ekran kartına gelecek olursak uyacaktır. PCI Express ileriye ve geriye dönük uyumlu olduğu için orada sorun olmaz. En fazla güç kaynağı yetmeme sorunu ve darboğaz olabilir iyi ekran kartı alırsan.

Ses konusunda fanları teker teker durdurup hangisinden geldiğini anlayabilirsin. İyi günler.

Bence Full HD o bilgisayara biraz fazla ve yanılmıyorsam ekran kartı yandı deniliyordu bu bağlamda sorunları ancak şu şekilde en aza indirgeriz :

Monitör 18.5" yeter mi bilmiyorum ama bu gayet iyi ve uygun bir model :
VATAN COMPUTER - AOC - 18.5" E960SWN GEN

Güç kaynağı :
VATAN COMPUTER - XILENCE - XP400 400W 120MM FAN PSU REDW

Ekran kartı :
VATAN COMPUTER - MSI - GT630 GDDR3 1GB 128Bit Nvidia GeForce DX11 Ekran Kart

Sanırım senin tavsiye ettiklerini alacağım, artık montajda yardım edersiniz. :cool:

Sanırım senin tavsiye ettiklerini alacam, artık montajda yardım edersiniz. :cool:
Eğer oyun oynamayacaksan al. Eğer oynicaksan az para biriktir iyi bir ekran kartı al derim. Zira o ekran kartıyla oyun zor oynarsın montaja gelince Recep abidmizin güzel kasa toplama videoları var izlemende fayda olacaktır..

Öyle bir şey yapılması hiç mantıklı olmaz zira daha üst bir model alınırsa işlemci darboğaz yapacaktır. Yukarıda yazdığım alternatif alındığı takdirde ihtiyaçlar karşılanacaktır.

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı