500 TL'ye Telefon Önerisi ?

muratcimen98

Kilopat
Daha fazla  
Beyler 500 TL bütçem var telefon önerirmisiniz ?
-General Mobile Discovery 2 mini
-Piranha Zen
Bu 2 telefon var arklımda bu telefonlar nasıldır ?

Bir kaç soru sorayım size ben o zaman.

Bu iki modelden birini önermemiz mi gerekiyor?

İlla Android mi olması lazım?

Ekran boytutunu ne kadar istiyorsunuz? Fakat 500 liraya, sıfır ve ekranı byük biraz zor.

İlla sıfır telefon mu alacaksınız?

Bütçenizi yükseltmeniz gerek. Minimum Asus Zenfone 5 almanız yeterli olacaktır. Her iki cihazda bir işe yaramaz. Technopat Sosyal olarak GM tavsiye etmiyoruz.

Technopat Sosyal'de GM tavsiye etmiyoruz denmesi saçma olmuş ve yanlış anlaşılabilir ama Lumia 535 ve 530 alabilirsin . GM kullanıp memnum olan çok arkadaşım var tabiki 500-600 TL ye aldığın telefonu Z3 ile yarıştıramazsın . Technopat ta GM tavsiye etmiyoruz yanlış olmuş hatta Burada GM kullanıp memnun olan yüzlerce belki binlerce kişi vardır ama Burada herhangi birinin Piranha tavsiye edeceğini sanmıyorum . Her ne kadar bu iki telefonuda tavsiye etmesemde . Maalesef Android den 500 TL ye alacağın hiçbir telefon uzun süre götürmeyecektir seni veya memnun etmeyecektir . Ama android istiyorum diyorsan aklıma şuan yalnızca Galaxy s3 mini geldi .

İnsanlar memnunum diyebilir. Bu onun iyi bi telefon-marka olduğunu göstermez.
Hayatında hiç akıllı telefon kullanmamış adama verirsen GM Discovery, adam memnunum der tabi.

O telefonlar f/p değil. İnsan öyle sanıyor. Göz boymak için güzel bir donanım koyuyorlar, bi de yanına sipeten ucuz fiyat. İnsanlar çullanıyor sonra. Kimse demiyor ki yazılım desteği ne alemde? Rom bulabilir miyim? Malzeme kalitesi? Servis?

GM para verilmemesi gereken bir markadır. Ha çöp değildir fakat vereceğin paranın hakkını alamazsın. İlerde kendilerini toparlarlarsa o zaman yazdıklarım da değişir tabi.

Son düzenleme:
İnsanlar memnunum diyebilir. Bu onun iyi bi telefon-marka olduğunu göstermez.
GM para verilmemesi gereken bir markadır. İlerde kendilerini toparlarlarsa o zaman yazdıklarım da değişir tabi.

Bir ürün insnaların ondan ne kadar memnun kaldıklarıyla ölçülür . Eğer bir telefondan uçmasını beklersen üzülürsün veya Ünlü bir restaurant'ın yemeklerini tatmadan kötü demek anlamsız olur . Eğer insanlar memnun ise gerekli olan başka hiçbir şey yoktur onu değerlendirmek için . GM in teknik serbisi hakkında hiçbir fikrim yok ancak şuana kadar etrafımda Apple dan başka teknik servisten memnun kalanı görmedim hiç bir markada . Fiyat performans ürünüsatıyorlar o tabiri hiç sevmesem de ve insanlar ucuza aldıkları şeyden yüksek performans beklemiyorlar . Yine de bunu bir alıyorlar zaten Android gibi bir işletim sisteminde 2000 Tl nin altındaki hiçbir telefonun hayatta kalma şansı yok . Beğenmeme sebebini anlamadım

Yazdıklarımın üzerine biraz daha ek yapmıştım. :)
Bi daha oku istersen.

Yazdıktan sonra büyük düzenlemeler yapma alışkanlığımdan bir an önce kurtulmam lazım.

Edit: :D

Konuyu gereksiz kirletiyoruz şu an.

Son düzenleme:
500TL alabileceğin android iyi götürmez sana önerebileceğim telefon 200TL daha ekleyip alacağın Zenfone 5 Olur.
Lumia serisinden 500 TL iyi telefonlar vardır hepsiburada da Lumia 820 450 TL olarak görmüştüm .Şuan Lumia 625 Kullanıyorum yakında bir Zenfone alacağım ama Lumialarda gayet iyi telefondurlar tek eksiyi mağazadaki az uygulamadır hatta menü performansı ve uygulama performansı andoride göre gayet iyi olduğunu düşünüyorum . Karar senin illa android dersen sana önerebileceğim tek telefon Zenfone 5 olur bunu tekrar belirteyim.

Konu biraz dagılmış ama olsun :D Dogrusu bütçede biraz sıkıntım var o yüzden aşmak istemiyorum böyle çok büyük bir beklentim yok telefondan 1 2 oyun internette dolaşıyım yeter bana aklımda s3 mini vardı ama degişik markalara bakınca aklım çelindi Piranha zen dark evo P60 gibi telefonlar markalarını ilk defa duydugum halde nedense daha cazib geldi bana.Telefonlardan anladıgım söylenemez :D

Dark Evo P60 için ne diyorsunuz ?

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı