500 Watt Bilgisayarın Elektrik Harcaması

ozanercann

Kilopat
Makaleler
3
Daha fazla  
Herkese merhaba Cooler Master RS 500 güç kaynağım var. Eve 70 liralık bir elektrik faturası geliyor ve bilgisayarı çok oynadığım için 20-30 lirasını ben veriyorum fakat bilgisayarımın ne kadar elektrik harcadığını bilmiyorum. Tam yükte enerji harcadığını var sayarsak 24 saatte ne kadar bir ücret harcar?

@Recep Baltaş @Ali Güngör

Son düzenleyen: Moderatör:
Sistem bileşenlerine göre hesaplanır, güç kaynağı Watt'ına göre kullanım olmaz ama verimliliği etkilidir. Bileşenleri yazarsanız tam olarak tahmini sonuç çıkartılır. Prizden ölçüm cihazı en iyi sonucu verir.

Sayın moderatör, konu başlığında anlatım bozukluğu var.

Konu başlığının, "500 Watt Bilgisayarın Elektrik Harcaması" değil, "Bilgisayarın 500 Watt Elektrik Harcaması" olması gerekmektedir.

Saygılarımla...

Sayın moderatör, konu başlığında anlatım bozukluğu var.

Konu başlığının, "500 Watt Bilgisayarın Elektrik Harcaması" değil, "Bilgisayarın 500 Watt Elektrik Harcaması" olması gerekmektedir.

Saygılarımla...
Başlıkta "500W PSU içeren" bilgisayarın kaç W harcadığı sorulmaya çalışılmış.

İşlemci 95 Watt, ekran kartı 30.5 Watt TDP'ye sahip, diğer bileşenleri takribi hesaplarsak senin bilgisayarın saatte 225 ila 275 Watt arası elektrik tüketiyordur. Her gün ve günde 8 saat kullanırsan bölgeye ve günün saatlerine göre sapma payı olmakla birlikte aylık ortalama 20 -28 TL elektrik tüketimin var. Bilgisayar haricinde az da ışık gideri ile payına düşen tutar normal görünüyor.

Başlıkta "500W PSU içeren" bilgisayarın kaç W harcadığı sorulmaya çalışılmış.

Sorulan soruyu anlayabilecek kapasitem var. Benim kastettiğim, en küçük yazım hatalarında bile üye banlamaktan çekinmeyen moderatörlerin, bu gibi bir sürü basit imla ve yazım hatası yapmaları. Keza, virgülden sonra boşluk bırakılmadığı için bile banlanan üyeler gördüm.

Belki kurallar değişti? mesela ben yazım hatası yaptığımda siteden yasaklanmıyorum, onun yerine mesaj yazmam engelleniyor. Ayrıca bu gereksiz konuyu daha fazla uzatmayalım olay tartışmaya kadar gider.

Sorulan soruyu anlayabilecek kapasitem var. Benim kastettiğim, en küçük yazım hatalarında bile üye banlamaktan çekinmeyen moderatörlerin, bu gibi bir sürü basit imla ve yazım hatası yapmaları. Keza, virgülden sonra boşluk bırakılmadığı için bile banlanan üyeler gördüm.
Mesela ben dostum :D bir ara virgülden sonra boşluk koyun diye ban yedim sonra boşluk koyduğum için ban yedim :D :D 1 kereye mahsus oldu bende sesimi çıkarmadım ama katılıyorum türkçe öğretmenleri forumu gibi kullanmasak daha iyi.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı