5000-5200 TL Sistem Toplama

Selamlar

Farklı sitelerden alabilirim güvenli olduğu sürece. RGB önemli değil biraz Gaming tasarımı olsun yeter. GTX 1060 6GB'lı sistem tercihimdir. Montaj kendim yapamam ama yakınımızda Vatan Bilgisayar var oraya götürsem kaça toplarlar? Tavsiyelerinizi bekliyorum.
@@Dr. Bıyık!

Son düzenleyen: Moderatör:
Vatan Bilgisayar denen kazıkçı firmadan uzak dur. Sırf montaj yapıyorlar diye oradan sistem alma. Kendim yapamam dersen toplayacağın sistemi bir bilgisayarcıya toplatırsın ya da topladığın sistemin servisine gönderirsen toplarlar. Ama tavsiyem kendin toplaman olacaktır. Hem kullanma kılavuzuna bakarak yapabilirsin, bilgisayardan anlamayan birçok kişi böyle yapıyor ve sorunsuzca kullanıyor sistemini. Birazdan sistemini atacam bekle bakalım.

Selamlar

Farklı sitelerden alabilirim güvenli olduğu sürece. RGB önemli değil biraz Gaming tasarımı olsun yeter. GTX 1060 6GB'lı sistem tercihimdir. Montaj kendim yapamam ama yakınımızda Vatan Bilgisayar var oraya götürsem kaça toplarlar? Tavsiyelerinizi bekliyorum.
@@Dr. Bıyık!
Selamlar, Anakartı ya da işlemciyi vatandan alırsanız gerisinin montajını yaparlar ;) Geçenlerde öyle yaptım, sağolsunlar tüm montajı hallettiler.

Biraz F/P olsun istedim, 5500 Oldu.

İşlemci: Ryzen 2600 : 1050 TL
Anakart: Asus Prime B350 Plus : 500TL
E. Kartı: MSI 6 GB 1060 : 2000 TL
RAM: G.skill ripjaws 2x8 GB 3200MHz: 1100 TL
Harddisk 1TB: 220 TL
KAsa: NZXT S340 : 500TL
PSU: FSP Hydro 80+ 600 Watt : 300TL

Bu sistemde değişebilecek şeyler olabilir. Mesela bütçeden kısmak isterseniz kasa daha ucuz olan, Aerocool P7-C0 3 Fanlı, Çift Taraflı Full Cam Yan Panelli, Fiyatı ile değişebilir. Güzel görünen ve kaliteli bir kasa.
Ben sadelikteki zarafeti seviyorum. NZXT S340 Siyah ATX Kasa Fiyatı, Taksit Seçenekleri ile Satın Al
Kasa ışıl ışıl olsun isterseniz de Dark N10 USB 3.0, 5x12cm Fan, Fan Kontrolcülü, Pencereli ATX Fiyatı

Ancak diğer bileşenerden mümkün mertebe kısmamanızı öneririm. Bir ihtimal geçici olarak 8GB bellek ile idare edebilirsiniz ama ileride mutlaka aynı RAM'den alıp yükseltmek oyun performansını katlar.

Vatan Bilgisayar denen kazıkçı firmadan uzak dur. Sırf montaj yapıyorlar diye oradan sistem alma. Kendim yapamam dersen toplayacağın sistemi bir bilgisayarcıya toplatırsın ya da topladığın sistemin servisine gönderirsen toplarlar. Ama tavsiyem kendin toplaman olacaktır. Hem kullanma kılavuzuna bakarak yapabilirsin, bilgisayardan anlamayan birçok kişi böyle yapıyor ve sorunsuzca kullanıyor sistemini. Birazdan sistemini atacam bekle bakalım.
Bekleyişteyim...

Herkese nanokatolog üzerinden öneride bulunuyorsunuz. Tamam güzel, fiyatlar uygun. Günümüz şartlarında lazım olan. Ancak önerdiğiniz satış sitesinden aldığınız ürünlerin teslim süresi çok uzun oluyor. Alacak kişinin acelesi yoksa yine bekleyebilir. Ve yine ancak bu siteden alınan ürünlerin Türkiye garantisi olmadığını da belirtmek istiyorum.

Herkese nanokatolog üzerinden öneride bulunuyorsunuz. Tamam güzel, fiyatlar uygun. Günümüz şartlarında lazım olan. Ancak önerdiğiniz satış sitesinden aldığınız ürünlerin teslim süresi çok uzun oluyor. Alacak kişinin acelesi yoksa yine bekleyebilir. Ve yine ancak bu siteden alınan ürünlerin Türkiye garantisi olmadığını da belirtmek istiyorum.
Keşke modelide belirtseydiniz ekran kartında. Birde ram Mhz düşürüp SSD mi eklesek ?

Keşke modelide belirtseydiniz ekran kartında. Birde ram Mhz düşürüp SSD mi eklesek ?
Elinizde şu anda kullandığınız bir bilgisayar var mı? Eğer varsa ondaki harddiski kullanabilir, o harddiske ayırdığımız bütçeyle de SSD alabilirsiniz. RAM'in frekansını düşürmek ileriye yönelik bir yatırım olmaz. Önceki mesaja yazdığım gibi, gerekirse tek 8GB alırsınız şimdi, ilerleyen zamanda bütçe doğrultusunda bir adet 4 ya da 8GB daha eklersiniz.

Ekran kartı olarak şunlara bakabilirsiniz
MSI GeForce GTX1060 GAMING X 6GB GDDR5 192Bit Nvidia DX12 Ekran Kartı Burada mağaza stokları varmış

Msı Gtx 1060 Gamıng X 6G 192Bit 3Xdphdmıdvı - Netsiparis.Com
Bir de her parça internette değişen fiyatlara bulunabiliyor. Acele etmeyip parça parça almanızı öneririm. Araştırıp en ucuza satan yerden alabilirsiniz. Faturalı olduğu sürece başınız ağrımaz

Asıl canavar bu bence.

Dosya Ekleri

• 1526017979112.png
    1526017979112.png
    51,9 KB · Görüntüleme: 54
Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı