5000-5400 TL hazır sistem önerisi

İlgilendiğiniz için teşekkür ederim. Vok sistemin ekran kartı Gaming X, anakartı iyi diye duydum. Ama İtopya olması ve PSU konusunda şüpheliyim.
Şu sistemi işlemciyi R3 3100 seçerek, RAM'i 1 adet seçerek, Harddisk'i ve SSD'yi iptal ederek alabiliyorum. Aynı fiyata denk geliyor. SSD'yi sonra alabilirim. Sizce mantıklı mı? Kasa ve anakart hakkında bir fikrim yok. Gaming X için değer mi?

Anakarta yatırım yapmanız mantıklı değil. Yakın zaman da DDR5 RAM'ler geleceği için bu anakartlar tabiri caizse çöp olacak. Yeni nesil RAM'ler takılmayacak yani.

B450M-A PRO giriş seviyesi bir anakart. Giriş seviyesi alınacaksa B450M S2H en iyisi şu an.

Gaming X için değmez bana göre. Yaptığım rehberi inceleyerek hangi modellerin alınmayacağını bulabilirsiniz. Bana göre Palit veya Galax 1660S, Gaming X'ten daha iyi.

Anakarta yatırım yapmanız mantıklı değil. Yakın zaman da DDR5 RAM'ler geleceği için bu anakartlar tabiri caizse çöp olacak. Yeni nesil RAM'ler takılmayacak yani.

B450M-A PRO giriş seviyesi bir anakart. Giriş seviyesi alınacaksa B450M S2H en iyisi şu an.

Gaming X için değmez bana göre. Yaptığım rehberi inceleyerek hangi modellerin alınmayacağını bulabilirsiniz. Bana göre Palit veya Galax 1660S, Gaming X'ten daha iyi.

Çok soru soruyorum kusura bakmayın ama şu sistem nasıldır:

sistem lan 123.PNG

Rampage olmasından sıkıntı çıkmaz umarım. RTX 2060 olması çok iyi çünkü.
Şimdi bir tane daha buldum:

56756.PNG

Sizce?

Çok soru soruyorum kusura bakmayın ama şu sistem nasıldır:

Eki Görüntüle 824523

Rampage olmasından sıkıntı çıkmaz umarım. RTX 2060 olması çok iyi çünkü.
Şimdi bir tane daha buldum:

Eki Görüntüle 824528

Sizce?

Sırf RTX2060 almak için diğer parçaları kötü seçiyorsunuz. 1.sistemde Rampage PSU alınmaz ve SSD yok. 2.sistemde SSD sorunlu. Son olarak 2sistemdeki RTX2060'ın soğutmasıda berbat.

Sırf RTX2060 almak için diğer parçaları kötü seçiyorsunuz. 1.sistemde Rampage PSU alınmaz ve SSD yok. 2.sistemde SSD sorunlu. Son olarak 2sistemdeki RTX2060'ın soğutmasıda berbat.

İlk attığım i3 10100F sistemi mi tercih edersiniz? Önerebileceğiniz bir sistem var mı?
2. attığınız sistemin SSD'si kronik sorunlu. Onun dışında gayet güzel. İlerleyen zaman da aynı RAM'den bir tane daha alın. Hayırlı olsun.
Teşekkürler.Bir arkadaş ekran kartının soğutması kötü dedi. Sizce ?

Toplam 5655TL. Bu daha iyi kasa olarak darkflash Pollux kasa stoklarını bekleyebilirsiniz mesh ve ucuz bir kasa oluyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı