5000-5500 TL Arası Ryzen 5 Sistem Toplama

Aynen mantıklı. Birde o soğutucunun görüntüsü aşırı hoşuma gitti ve overclock yapmayı düşünmüyorum.

Ki yapabilirsiniz; 1600 beraberinde gelen Wraith Spire soğutucusu 95w TDP değerine sahip bir işlemciyi soğutabilecek seviyede.

1600 ise 65w TDP sahip olduğunu düşünürsek, sizin O.C. yapmak için gayet geniş bir aralığınız olacaktır.

AMD 65W işlemciye 95W lık soğutucu koyması bir raslantı değil, bir satış taktiği bence. Tüm işlemcilerde çarpan kilidinin açık olması bunu desteklediğini düşünüyorum.

5150 liralık sistem topluyorsunuz. RAM'ler 630 lira. 410 liraya var Vatan'da. Kasa on numara, SSD en iyilerinden. 1500 lira tasarruf yapılabilecek yer görüyorum şimdiden. Böyle bakınca 350 lirayı çok arayacak birine benzemiyorsunuz. O yüzden dedim beyhude sıkıntıya girmeyin diye. Nerden bilirdim böyle bir durum var? :)
Teşekkürler :D fakat bütçeyi zorla bu seviyeye getirebildim, sizin önerileriniz nelerdir? Benim için kısacağınız yerleri kısıp bir sistem toplayabilir misiniz ?

Ki yapabilirsiniz; 1600 beraberinde gelen Wraith Spire soğutucusu 95w TDP değerine sahip bir işlemciyi soğutabilecek seviyede.

1600 ise 65w TDP sahip olduğunu düşünürsek, sizin O.C. yapmak için gayet geniş bir aralığınız olacaktır.

AMD 65W işlemciye 95W lık soğutucu koyması bir raslantı değil, bir satış taktiği bence. Tüm işlemcilerde çarpan kilidinin açık olması bunu desteklediğini düşünüyorum.
Çok güzel olur o zaman ilerde sorun yaşarsam hemen overclock yaparım, peki overclock için anakart önerebilir misiniz? Bir video izlemiştim benim seçtiğim tomahawkın overclock için çok iyi olmadığını söylüyordu, doğru mudur?

Çok güzel olur o zaman ilerde sorun yaşarsam hemen overclock yaparım, peki overclock için anakart önerebilir misiniz? Bir video izlemiştim benim seçtiğim tomahawkın overclock için çok iyi olmadığını söylüyordu, doğru mudur?

1.Rekor denemesi yapmayacaksınız sonuçta :) Bu anakartın O.C. yapmanıza bir engel tanıyacağına ihtimal vermiyorum.

2.M.2 ile ssd tercihi kesinlikle doğru

3.Elinizde ekran varsa ve freesync destekli ise ekran kartınızı AMD almalısınız

4.Bu kadar yüksek frekanslı RAM yerine daha ekonomik tercihler yapılabilir, sonuçta render sistemi değil.

Düzenleme; biraz baktım ve B350 yonga seti X370 göre zayıf kalsada, sizin için fark yaratmayacak

Son düzenleme:
AMD R7 1700, GTX 1070 sistem kurdum yakın paralara. Burası 4522 lira tutuyor. Sizin M2 Ssd ve Toshiba HDD ile beraber 5300 lira. Ekran kartını GTX 1060 ile değiştirirsek 4700 lira. Rx 480 8GB yaparsak 4600-4700 lira oluyor seçtiğimiz versiyona göre
IMG_1021.PNG

M2 SSD şart mı?!
AMD sistem mi olacak?!
Monitörünüz nasıl birşey?
Evet m.2 ssd düşünüyorum o konuda düşürmek istemiyorum tercihi,
Amd sistem olacak,
Monitörüm 21 inch asus monitör 2k, 4k değil fakat ilerde düşünebilirim zaten dolara göre alacağım ekran kartını dolar düşerse bu şekilde 1070 alırım ilerde monitörü değişirim düşmezse de 1060 alırım. Amd ekran kartı düşünmüyorum. Topladığınız sistem de hoşuma gitti teşekkür ederim, düşünebilirim.

1.Rekor denemesi yapmayacaksınız sonuçta :) Bu anakartın O.C. yapmanıza bir engel tanıyacağına ihtimal vermiyorum.

2.M.2 ile ssd tercihi kesinlikle doğru

3.Elinizde ekran varsa ve freesync destekli ise ekran kartınızı AMD almalısınız

4.Bu kadar yüksek frekanslı RAM yerine daha ekonomik tercihler yapılabilir, sonuçta render sistemi değil.

Düzenleme; biraz baktım ve B350 yonga seti X370 göre zayıf kalsada, sizin için fark yaratmayacak
Ramlerde mhz olayında çok bilgi sahibi değilim, 3000 mhz ile 2400 mhz arasında çok fark var mı? Yoksa 2400 mhz seçebilirim fiyatı biraz daha düşürmek için.

Ramlerde mhz olayında çok bilgi sahibi değilim, 3000 mhz ile 2400 mhz arasında çok fark var mı? Yoksa 2400 mhz seçebilirim fiyatı biraz daha düşürmek için.

2400 yada 2133 MHZ yerine 3000 MHZ ram almanız, oyunlarda 0,5 FPS bile artıracağını sanmıyorum. Yükleme ekranlarını kısaltır belki biraz.

Video editleme programları yada Matlab gibi üst seviye programlarda yüksek frekanslı bellekler fark yaratır sadece

2400 yada 2133 MHZ yerine 3000 MHZ ram almanız, oyunlarda 0,5 FPS bile artıracağını sanmıyorum. Yükleme ekranlarını kısaltır belki biraz.

Video editleme programları yada Matlab gibi üst seviye programlarda yüksek frekanslı bellekler fark yaratır sadece
Editle işim yok zaten, ben normal çalışmada bir sıkıntı çıkarmasın diye öyle seçiyordum fakat bütçeyi biraz düşürmek için 2400 mhz seçmek daha mantıklıymış.

Editle işim yok zaten, ben normal çalışmada bir sıkıntı çıkarmasın diye öyle seçiyordum fakat bütçeyi biraz düşürmek için 2400 mhz seçmek daha mantıklıymış.
Merak edip genede baktım bir fark yaratmamış gibi duruyor; (FPS %0.9 artmış diyor )
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Sizin O.C. da seçtiğiniz anakartın çok da iyi olmadığını iddia eden video linki atabilir misiniz? (adam 6GHZ mi yapmak istemişte olmamış :)

Son düzenleme:
Merak edip genede baktım bir fark yaratmamış gibi duruyor; (FPS %0.9 artmış diyor )
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Sizin O.C. da seçtiğiniz anakartın çok da iyi olmadığını iddia eden video linki atabilir misiniz? (adam 6GHZ mi yapmak istemişte olmamış :)
Videoyu da izledim fark yok desek yeridir :D 2400 mhz alacağım. Video da tam olarak öyle dememiş fakat "O.C ile işim olmaz diyenler için" uygun demiş :D

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı