5000-5500 TL kasa toplama

Bütçe
5000

CaptainYgz

Centipat
Ben PC toplayacağım, anlamadığım araştırmaya başladığımdaki 5000 TL'lik fıstık ürün şu an 6000 TL olmuş durumda :) Sizce şu zamanda yapılacak en iyi şey ne?

Vatan'da hazır kasalar gayet iyi gözüküyor ama o da Frisby kasa koymuş, forumlarda kimse öyle kasa almayın diyor. Kasa bu: vatan kasa

Kendim toplasam: i5 9400F / Ryzen 5 2600, 1660 super/rx 580 8 GB RAM (+4 GB kendim takacağım) 480GB SSD anakart konusunda gram bilgim yok. /'liler sol taraf yapınca 6000, sağ taraf yapınca 5000 oluyor.

Sizce ne yapmalıyım? Vatan kasa alsam ne olur? Beklesem nereye kadar bekleyeceğim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Kasanın içeriği güzel. İntel işlemciden biraz uzak kaldım. Diğer parçalar alınası. Aynı sistemi dışarıdan toplayınca ne kadar ediyor? bunları da hesapla. Baktın Vatan karlı, al. Kasa kötü de, değiştirirsin en kötü.

Aslında en mantıklısı beklemek ama dolar ne kadar düşer bilemiyorum.

Kasanın içeriği güzel. İntel işlemciden biraz uzak kaldım. Diğer parçalar alınası. Aynı sistemi dışarıdan toplayınca ne kadar ediyor? bunları da hesapla. Baktın Vatan karlı, al. Kasa kötü de, değiştirirsin en kötü.

Aslında en mantıklısı beklemek ama dolar ne kadar düşer bilemiyorum.
kasa içeriğini kendim toplasam kasayı değiştirsem en az 6000 tl tutuyor. i5 9400f için r5 2600 den 150 tl fazla ancak benchmarktan bakınca farkı gayet hakettiriyor. Galiba vatan a henüz büyük bir zam gelmedi itopya ya göre kasayı değiştiremem herhalde bu kasa kaliteyi geçtim sorun çıkartır mı?

Ryzen 5 2600 yerine 1600af alabilirsiniz 5000₺ ye daha iyisi toplanilabilir gibi geldi bana
Gigabyte b450m s2h anakart 515₺ (MSI b450m-a pro Max alternatif olarak bakabilirsiniz oc yapacaksanız s2h daha iyi diye biliyorum ileride işlemciyi 3600 vs yapmayı düşünürseniz ise MSI b450m-a pro Max önerim olacaktır birbirine çok yakınlar)
Corsair vengeance 8x2 3000mhz ram 630₺
Ryzen 5 1600AF 12nm 780₺ (2600 seviyesinde alırken 12nm olmasına dikkat edin 14nm olanlar eski versiyonu)
Corsair carbide spec delta RGB 80+ 550w 950₺
Toshiba ocz rc500 480 GB SSD 600₺
Gigabyte Gtx 1660 süper 2200₺
Bütçeyi aşıyorsa kasa+PSU beraber geliyor ordan veya SSD den kisabilirsiniz veya ileride almanizi tavsiye ederek Rami tekli alabilirsiniz.
Zotac GTX 1660 süper 2160₺ indirimde incehesapda

Son düzenleme:
Ben araştırdığım kadarıyla vatan hazır sistem çok daha ucuza denk geliyor anlamadım. Aynı sistemi kendim kurayım 6000 den aşağı gelmiyor.

Sistemi unutsak bu kasayı değerlendirdiğinizde nasıl? Çok mu sorun yaratır frisby olduğu için?

Screenshot_1.png

Ben 8gb ram alıp kendim 4gb var onu eklemeyi düşünüyorum.

Hazır sistemler bazen çok daha ucuz bazen daha pahalı olabiliyor call of Duty warzone 11gb ram harcıyor bilginiz olsun yeni nesil oyunlarda ram biraz zorlayabilir kasanın hava akışı ve güç kaynağının kaliteli olması önemli kasayı bilmiyorum ama on tarafının mesh olmasına önem verin cam olursa hava akışı düzgün olmayabilir ve ekran kartı işlemci çok fazla isinabilir kasa modelini yazıp sonuna nasıldır inceleme vs kelimeler yazıp araştırın veya bilenin yazmasını bekliyin derim iyi sosyaller dilerim.

Son düzenleme:
Ben PC toplayacağım, anlamadığım araştırmaya başladığımdaki 5000 TL'lik fıstık ürün şu an 6000 TL olmuş durumda :) Sizce şu zamanda yapılacak en iyi şey ne?

Vatan'da hazır kasalar gayet iyi gözüküyor ama o da Frisby kasa koymuş, forumlarda kimse öyle kasa almayın diyor. Kasa bu: vatan kasa

Kendim toplasam: i5 9400F / Ryzen 5 2600, 1660 super/rx 580 8 GB RAM (+4 GB kendim takacağım) 480GB SSD anakart konusunda gram bilgim yok. /'liler sol taraf yapınca 6000, sağ taraf yapınca 5000 oluyor.

Sizce ne yapmalıyım? Vatan kasa alsam ne olur? Beklesem nereye kadar bekleyeceğim?
Hocam
https://www.gamegaraj.com/
üzerinden hazır sistemlere bak güzel kasalar var. Bütçenize uygun ekleme çıkarma özelleştirme yapabilirsiniz. Not bazı donanımlar tükenmiş olabiliyor. Hafta içi stoklar genellikle güncelleniyor.

Açıklamamda yazan sistem de high özelliklerde gayet rahat CoD warzone oynuyorum. 1-2 saate 1 defa FPS drop alıyorum evet. Ram bence en ucuz parça, ilerleyen zamanlarda rahatlıkla upgrade edilebilir. 8GB öldürmez çünkü :)

Kasadan ziyade bence PSU sıkıntılı hocam. 5 bin TL değerinde ki kasamı da Frisby markasına emanet etmem.

Açıklamamda yazan sistem de high özelliklerde gayet rahat CoD warzone oynuyorum. 1-2 saate 1 defa FPS drop alıyorum evet. Ram bence en ucuz parça, ilerleyen zamanlarda rahatlıkla upgrade edilebilir. 8GB öldürmez çünkü :)

Kasadan ziyade bence PSU sıkıntılı hocam. 5 bin TL değerinde ki kasamı da Frisby markasına emanet etmem.
O zmn düzgün bir psu alırım 400 tl ye gene karlı oluyor hocam :) Siz ne öneririsiniz psu olarak?

Yeni konular

Geri
Yukarı