5000 - 5500 TL Masaüstü Sistem Toplama

cihany7

Hectopat
Daha fazla  
GTX 1050 Ti ekran kartı bulunan sistemimi sattım. Belirttiğim bütçeye uygun sistem toplamayı düşünüyorum. Render, yayın ve daha çoğunlukla FPS oyunları için kullanılacak. Bu bağlamda arada kaldığım birkaç seçenek mevcut, bu seçeneklere hem görüşlerinizi hem de sistem tavsiyelerinizi bekliyorum. Elimde 24 inç 75Hz monitör mevcut...
  • Monitör almayıp GTX 1070'li bir sistem almak ve 75Hz ile oynamak, 5-6 ay sonra 144 Hz monitör almak.
  • 144 Hz monitör alıp GTX 1060 3GB'lık bir sistem kurmak. FPS oyunlarda ayarları tamamen açmayacağım için genelde 1060 ile 144 FPS alabileceğimi düşünüyorum.
Teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
5-6 ay sonra mönitör takviyesi yapılacaksa ilk sistemi kaçırmayın. GTX 1070 ile GTX 1060 3 GB arasında çok fark var çünkü. Yayın ve renderda düşünüyormuşsunuz. O zaman tercihiniz RyzenV2'lerden yana olsun. Ama 5500 TL'ye bu dediklerimin tamamı sığmayabilir. O zaman ya bütçe arttırın ya GTX 1060 6 GB yönelin. GTX 1070 içinde sistemin her şeyinden kısmayın sakın.

Son düzenleme:
5-6 ay sonra mönitör takviyesi yapılacaksa ilk sistemi kaçırmayın. GTX 1070 ile GTX 1060 3 GB arasında çok fark var çünkü. Yayın ve renderda düşünüyormuşsunuz. O zaman tercihiniz RyzenV2'lerden yana olsun. Ama 5500 TL'ye bu dediklerimin tamamı sığmayabilir. O zaman ya bütçe arttırın ya GTX 1060 6 GB yönelin. GTX 1070 içinde sistemin her şeyinden kısmayın sakın.

Ryzen v2 düşünüyordum fakat bu bütçeye sanırım 1070 sığmayacak. En azından sıfır, bu yüzden i7 6700'lü 2.el bir sistemi almayı düşünüyorum anlaşabilirsek.

R5 1600 alınmasını artık önermiyorum. Aynı fiyata güncel R5 2600 alınmalı. İlk sistemin bir linki var mı? R5 2400G - GTX 1070 sistemde alınabilinir. İ5 8400 - GTX 1070 olabilir. Oyunda sıkıntı olmaz. Ama render ve yayın işi biraz zorluyor. RyzenV2'ler daha uygun olacak gibi. Bütçe arttırasanız güzel bir sistem kurulabilinir.

satılık sistem
yeni.jpg

R5 1600 alınmasını artık önermiyorum. Aynı fiyata güncel R5 2600 alınmalı. İlk sistemin bir linki var mı? R5 2400G - GTX 1070 sistemde alınabilinir. İ5 8400 - GTX 1070 olabilir. Oyunda sıkıntı olmaz. Ama render ve yayın işi biraz zorluyor. RyzenV2'ler daha uygun olacak gibi. Bütçe arttırasanız güzel bir sistem kurulabilinir.
Sistemin bir linki yok, sadece 2.el toplayabilirim diye düşünülmüş bir durum.

Sistem detayları nedir?

Laptop almayı düşünmüyorum. Hem şuanda 2x 24 inç ekran kullandığımdan dolayı ekran çok küçük geliyor hem de yakın arkadaşımın monsterı ile yaşadığı sürekli sorunlar aklıma geliyor.

Dizüstü bilgisayarı monitörüne bağlayabilirsin.

Ev haricinde başka bir yerde i5 8600K performansına ihtiyaç duyduğun zaman hiç olmayacak mı? Dizüstü bilgisayarı evde kasa niyetine kullanabilirsin, gerekirse evin başka bir odasında hemen kullanabilirsin. Başka evde kullanabilirsin, iş yerinde kullanabilirsin, tatilde kullanabilirsin, uçakta kullanabilirsin... Tek sıkıntı ekran kartı değiştirilemiyor galiba, ama harici olarak bağlamanın yolları mevcut.

Benzer fiyata çevre birimleri dahil, benzer performanstaki masaüstü bilgisayar toplamak çok güç.

i7 8750H, i7 7700K'dan azıcık daha güçlü.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı