5000-5500 TL Sistem toplama tavsiyesi

Tamam da benim demek istediğim şu, madem bütçe yeterli, neden imkanımız varken kullanmayalım? 5500'ü geçmeden B450 koyabiliyoruz. O halde ekleyelim. Bunu anlatmaya çalışıyorum.

Son düzenleme:
Sana Samsung Evo ekle diyen, ekran kartını MSI Trio yap diyen mi oldu? Zor duruma düştüğün için laflarımızı çarpıtıp kıvırmaya çalışma. 100TL daha ekleyip B450 koy diyoruz, Aliexpress RTX 2060 diye zırvalamaya devam ediyorsun. A320 nedir ya, bilgisizliğini zorla kanıtlamaya çalışmışsın resmen, bilgin olmadığı konuda mesaj yazmaya kalkma bir daha.
Ekle koy o zaman. Gel göster burda. Bir saattir laf kalabalığı yapıyorsun.
Tamam da benim demek istediğim şu, madem bütçe yeterli, neden imkanımız varken kullanmayalım? 5500'ü geçmeden B450 koyabiliyoruz. O halde ekleyelim. Bunu anlatmaya çalışıyorum.
Yetmiyor işte söylemeye çalıştığım şey bu.

Aklından zorun mu var kardeşim senin, sana tüm sistemi yenile demiyoruz. Sadece bilgisizliğinden dolayı eklediğin çöp anakartı değiştirip yerine B450 ekle diyoruz. Topladığın sistem 5200TL, B450 ekleyince fiyat 5400TL oluyor, ortaokulda matematik sorunun vardı sanırım. Zorun varsa dolaşma burda, insan kalabalığı yapıyorsun.

Son düzenleme:
Aklından zorun mu var kardeşim senin, sana tüm sistemi yenile demiyoruz. Sadece bilgisizliğinden dolayı eklediğin çöp anakartı değiştirip yerine B450 ekle diyoruz. Zorun varsa dolaşma burda, insan kalabalığı yapıyorsun.
Benim zorum yok ama senin zorun var ki hala laf kalabalığı yapıyorsun. 3 kez söyledim kendin koy bütçe dahilinde göster diye hala 100 lira fark diyorsun. Çıkar cebinden ver 100 lirayı koyalım. Konu başlığı gayet açık. 5000-5500TL. Ne demek sence bu 5000 limitim var ama 5500'e zorlarım. 5600 değil, 5700 değil. 5500'ü veren 5600'ü de verir değil bu mesele. Kendi paranı kendin kazanmıyorsun sanırım, savurması kolay geliyor sana 100 lirayı.

Benim zorum yok ama senin zorun var ki hala laf kalabalığı yapıyorsun. 3 kez söyledim kendin koy bütçe dahilinde göster diye hala 100 lira fark diyorsun. Çıkar cebinden ver 100 lirayı koyalım. Konu başlığı gayet açık. 5000-5500TL. Ne demek sence bu 5000 limitim var ama 5500'e zorlarım. 5600 değil, 5700 değil. 5500'ü veren 5600'ü de verir değil bu mesele. Kendi paranı kendin kazanmıyorsun sanırım, savurması kolay geliyor sana 100 lirayı.
Hasta mısın nesin, adamın bütçesi 5500TL, B450'yi ekleyince 5400TL oluyor, adamın cebinde 100TL kalıyor. Dediğim gibi matematik hocana selamlar, daha fazla da ağlama. Bilmiyorsan def olup gidebilirsin.

En kalitesiz PSU'yu ekledim. Dediğin gibi Anakartı da en ucuz model olan Giga S2H seçtim.
412348

kalitesiz parçaları saptayıp değiştirmek ister misin?

B450 takıcam diye diğer bileşenlerden vazgeçemem dikkat etmediniz galiba RTX 2060 var orada bu bir.

İkincisi B450 takılmış hali ile bütçeyi aşmadan aynı performansa sahip örnek sistem toplayıp post olarak paylaşımınızı bekliyorum.

Üçüncü olarak da A320 ile B450 arasında, gerçekten kritik sayabileceğimiz, hangi farklar var söylerseniz bilgilenmiş olurum.

Kusura bakma ama 5.000 TL daha kötü harcanamazdı.
Buyurun. Üstelik 16 gb RAM var.

Son düzenleme:
Neyse teşekkür ederim. Mesleğimle ilgili sayılır, muhakkak okurum. Yaşın küçük anlaşılan. Seviyemi seninkinin yanına düşürmeye niyetim yok. İyi akşamlar.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı