5000-5500 TL sistem toplama

Daha fazla  
Şimdi konu çok uzun ama kısaca özetlemek istiyorum. Yaklaşık 2 aydır bilgisayar toplamak için araştırma içerisindeyim ve haftaya kısmet olursa alacağım. Şimdi ilk düşüncem 1080 Ti ekran kartlı güzel bir sistem kurup 144Hz 1ms monitörle kullanmaktı. Fakat şu anda gördüğüm kadarıyla ne kadar yüksek fiyata sistem de toplasak bilgisayar parçalarındaki hızlı gelişmeden, yeni parçaların piyasaya çıkmasından kaynaklı bir problem var. Ne alırsak alalım maksimum 5 senesi var gibi hissediyorum. Şu anki planım ise 5000-5500 TL civarında güzel kalitede oyunlarımı oynayacak bir bilgisayar düşünüyorum.

Öncelikle 2 durum arasındaki fikrinizi belirtmenizi istiyorum hangisi daha olumlu geliyor. İkinci olarak da sisteme 2 adet 24" IPS 60Hz. (varsa 1ms bilgim yok olup olmadığı hakkında) 5ms monitör ekleyeceğim. Aynı zamanda elimde 1 adet 1TB Samsung 850 EVO SSD bulunmakta yani SSD ve HDD takmanıza gerek yok sisteme. Vatan'dan toplanmaması gerektiğini biliyorum fakat ricam hem Vatan'dan hem de uygun olur dediğiniz sitelerden toplayabilirseniz gerçekten sevinirim. Fiyat çok uçuk değilse Vatan'dan toplamak rahat olacaktır benim için. Sizden önerilerinizi bekliyorum şimdiden teşekkür ediyorum :)

Monitörler, klavye, mouse, kulaklık gibi ürünler bu fiyata dahil değildir bu fiyat sadece kasa içindir önerilerinizi almak için belirttim.

Oynamak istediğim oyunlar: Arma III (özellikle), CS:GO, LOL, PUBG, GTA V gibi.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bas parayı bir tane Phoenix al.
Önerin için teşekkür ederim, fakat biraz ön yargılıyım sanırım bu konuda. Laptop ve hazır masaüstü almaya tövbeliyim :)

@Nazım Paşa , @GCN müsait olduğunuz vakit önerilerinizi bekliyorum.

Herkese teşekkürler.

Arkadaşlar takipteyim yardımcı olabilecek kimse yok mu ?

@annihilator
Ona vereceğin para ile daha iyi sistem toplarsın.

@Silinen üye
Önerim budur;

İşlemci: R5 1600
Anakart: ASRock AB350 Pro4
RAM: Corsair Vengeance LPX 16 (2x8) GB 3000 Mhz
Ekran Kartı: V336-004R MSI GTX 1080 ARMOR 8G OC - Ekran kartı - PCI 8,192 MB GDDR5X - GF GTX 1080
HDD: Toshiba P300 1 TB
SSD: Toshiba OCZ 240 GB
Kasa: Dark N10
PSU: Silverstone Strider Plus 80+Bronze 700 W
Toplam 5454 TL

Teknobiyotik ve NanoKatalog'dan toplandı.
Çok teşekkür ederim ilgin için şimdi birkaç tane sorum olacak;

Sistemden SSD ve HDD çıkartıldığı zaman fiyatı ne kadar oluyor çünkü elimde 1 TB SSD bulunmakta samsung 850 EVO. yani SSD ve HDD'ye gerek duymuyorum.

İkinci olarak bu sisteme 1060 taksam fiyat ne olur ve sistemde bir uyumsuzluk olur mu yani güncel oyunları ultra'da 60 fps gibi bir değeri sabit gösterir mi ?

Üçüncü olarak sırf 1070 1080 ve 1080Tİ da 2K 4K muhabbeti olduğu için ve bu olaylarda monitörler olarak fiyatları çok pahalı olduğundan elimdeki bütçe buna yetmeyeceğinden kısa özet olarak 5000 tl ye sistem topladığımızda atıyorum 2 tane 60 hz 1080P monitör sistemin performansını yansıtıyor. fakat işin içine 1070 girdiği vakit veya 1080 veya 1080 Tİ girdiği vakit monitörün 2K veya 4K olması gerekiyor ki performansı tam yansıtsın bu konuda kararsızım yani sence 1060 ve r5 1600 takıp 2 tane monitör ile beraber 5000 bilemedin 6000 gibi bir fiyata kapatmak varken 1070, 1080 veya 1080 ti takıp birde monitör alınca fiyat belkide 9000 10000 tl oluyor bu fiyata aradaki performans değer mi yoksa 1060 gibi bir ekran kartlı sistem yeterli olur mu dersiniz konu gerçekten karışık fakat yardıma ihtiyacım var. :)

Şimdiden teşekkür ediyorum herkese.

HDD ve SSD çıkarılınca fiyat 4859 TL oluyor.

GTX 1080 koydum ancak bu ekran kartına 2K veya 4K şart değil. 1080p'de de gayet iyi performans verecektir. Birkaç ayar daha artırılarak 1080p'de de gayet iyi performans verecektir. Çoklu monitör kullanacaksan önerdiğim sistemdeki GTX 1080 gayet iyi iş görecektir.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı