5000-6000 TL 3-4 yıl kullanılabilecek telefon önerisi

Kadosan

Decapat
Daha fazla  
Selam, ben uzun süredir dandik bir telefon kullanıyorum. Şu an ekran açılırken, Twitter'da dolaşırken falan bile çok kasıyor o kadar kötü yani. Son 2 yıldır koronadan dolayı çoğunlukla evde olduğum için pek sıkıntı olmuyordu ama artık yeni bir telefona ihtiyacım var.

Öncelikle telefondan beklentilerimi söylemeliyim. Bayağıdır telefonda oyun oynayamıyorum o yüzden oyun oynamak istiyorum ama her gün saatlerce oynamayacağım. Şarjı iyi gitsin istiyorum. Özellikle kamera umurumda değil, o hiç fark etmiyor. Telefonu en az 3-4 yıl rahat bir şekilde kullanabilmek istiyorum. Orta segment olarak da A52, A52s ve Xiaomi Redmi Note 10 Pro arasında kaldım. Diğer başlıklara baktığımda Xiaomi Redmi Note 10 Pro'da yazılımsal sorunlar olduğu söyleniyor da nasıl sıkıntılar oluyor internete baktım da bulamadım.

Bunlar dışında da telefon önerebilirsiniz. Bütçe konusunda sıkıntım yok. Son model telefon mu alsam diye de düşünüyorum ama çok gereksiz geliyor yani iPhone'a bakıyorum 15 bin olmuş son zamlarla.

Selam, ben uzun süredir dandik bir telefon kullanıyorum. Şu an ekran açılırken, Twitter'da dolaşırken falan bile çok kasıyor o kadar kötü yani. Son 2 yıldır koronadan dolayı çoğunlukla evde olduğum için pek sıkıntı olmuyordu ama artık yeni bir telefona ihtiyacım var.

Öncelikle telefondan beklentilerimi söylemeliyim. Bayağıdır telefonda oyun oynayamıyorum o yüzden oyun oynamak istiyorum ama her gün saatlerce oynamayacağım. Şarjı iyi gitsin istiyorum. Özellikle kamera umurumda değil, o hiç fark etmiyor. Telefonu en az 3-4 yıl rahat bir şekilde kullanabilmek istiyorum. Orta segment olarak da A52, A52s ve Xiaomi Redmi Note 10 Pro arasında kaldım. Diğer başlıklara baktığımda Xiaomi Redmi Note 10 Pro'da yazılımsal sorunlar olduğu söyleniyor da nasıl sıkıntılar oluyor internete baktım da bulamadım.

Bunlar dışında da telefon önerebilirsiniz. Bütçe konusunda sıkıntım yok. Son model telefon mu alsam diye de düşünüyorum ama çok gereksiz geliyor yani IPhone'a bakıyorum 15 bin olmuş son zamlarla.

Samsung S20 FE Snapdragon öneririm.

Peki dediğiniz telefonun benim yazdıklarımdan ne artısı var? Şimdi biraz araştırdım da bataryası için yetersiz diyorlar.

Son düzenleme:
Peki dediğiniz telefonun benim yazdıklarımdan ne artısı var? Şimdi biraz araştırdım da bataryası için yetersiz diyorlar.

Bataryası gayet yeterli.
Önerdiğimiz cihaz kamera ve işlemci olarak çok daha iyi.
Ekran olarak ise A52 ve Redmi Note 10 Pro modelinden daha iyi.

Ama özellikle belirtiyorum, Snapdragon işlemci kullanan modelini öneriyorum cihazın. Exynos işlemcili kullanan modelini almak kesinlikle mantıklı değil.
@Kadosan

Ben de 2 haftadır samsun S20 FE kullanıyorum genel olarak memnunum. Kamerası güzel hafızası 256 GB bayağı iyi bu fiyattaki diğer telefonlar göre. Super AMOLED olduğu için herhalde şarjı iyi gidiyor. POCO da LCD varmış super AMOLED'e göre şarjı beyaz ekranda daha hızlı bitiyor diyorlardı.

Son düzenleyen: Moderatör:
POCO da LCD varmış super AMOLED'e göre şarjı beyaz ekranda daha hızlı bitiyor diyorlardı.
POCO da IPS var, evet IPS ekran olarak AMOLED panellere göre daha fazla şarj harcar ve görüntü kalitesi olarak da AMOLED paneller kadar iyi değil. AMOLED hem çok daha parlak ve canlı olmasına rağmen IPS panellere göre daha az şarj harcıyor.

Poco X3 GT hakkında ne düşünüyorsunuz peki?
Donanım ve oyun performansı olarak memnun eder. Kamera olarak memnun etmez, ekranı rakiplerinden kötü. Bütçe varsa S20 FE SD daha mantıklı.

Yeni konular

Geri
Yukarı