5000-6000 TL arası sistem toplama

karayel_01

Centipat
Arkadaşlar işlemcim mevcut Ryzen 5 3600 var. Önereceğiniz başka parçalar var mı?
Bir de indirim olacak diyorlar Kasım'da bilgisi olan var mı? Beklemekden yana sıkıntım yok.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba Kasım'da iki farklı indirim olacak biri 11.11 digerinise kara cuma indirimleri o zamn cok iyi fiyatlara kaliteli parcalar alabilirsin ama toplamak istedigin kasa nvdia mi amd mi olacak

RX 5700 veya yeni çıkacak RX 5500 serisinden bir ekran kartı alabilirsin. 8*2 ram takabilirsen iyi olur.
650W lık bir güç kaynağı işini görür 80+ olmasına dikkat et. kasa olarak Corsairı önerebilirim. 275r gibi çok iyi kasaları var. Anakart olarakda B450 alabilirsin. SSD olarak 250 GB lık al en az windowsu falan ona kur. Depolama olarakda bi hard disk alabilirsin. Bütçeyi aşarsa SSD yi ve ramin bir 8 GBını sonraya bırakabilirsin.
11.11 indirimi ne zaman?
11 Kasım.

Şu an bütçenizi bir miktar aşacak sistem tavsiyesi alıp indirim günü bunları bütçeniz dahilinde toplamaya çalışmak seçeneklerden biri yada bugün bütçeniz dahilinde bir sistem tavsiyesi alıp göze aldığınızdan daha iyi bir bütçe ile sistem toplamak söz konusu. Neye ihtiyacınız olduğunu ve bunların muadillerini iyi belirleyin o gün her şey çok hızlı gelişebilir. İstediğiniz donanım biterse farklı bir tanesine yönelmeniz gerekebilir, hazırlığınızı yapmış olun.

11.11 İndirimini beklemende yarar var ama Flexi Bilişim diye yeni bir site var ekran kartımı ordan almıştım ve şimdi yeni bir olay getirmişler her ürün için fiyat isteyebiliyorsun ve bazı ürünlerde piyasa fiyatından 200-300 TL daha aşağı veriyorlar. 5 ürün alsan hepsinden 100 TL kar etsen 500 TL :)

Yeni duydum bu siteyi bi bakıyım dedim. Baktığım 3-4 model ekran kartında normal piyasadan 100 lira yükseğe satıyolar. Teklif iste diyincede yüksek ihtimalle normal fiyatını söylüyolar. İndirim yapıldığını zannediyoruz. (Siteyi yeni duydum, sadece bir kaç modele baktım. İlk izlenimim bu şekilde oldu. Markayı kötülemek için vs. söylemiyorum.)
Örnek: ASUS GEFORCE DUAL-GTX1660-O6G-EVO 6GB GDDR5 192bit 1875Mhz OC 1xDVI 1xHDMI 1xDP EKRAN KARTI

Yeni duydum bu siteyi bi bakıyım dedim. Baktığım 3-4 model ekran kartında normal piyasadan 100 lira yükseğe satıyolar. Teklif iste diyincede yüksek ihtimalle normal fiyatını söylüyolar. İndirim yapıldığını zannediyoruz. (Siteyi yeni duydum, sadece bir kaç modele baktım. İlk izlenimim bu şekilde oldu. Markayı kötülemek için vs. söylemiyorum.)
Örnek: ASUS GEFORCE DUAL-GTX1660-O6G-EVO 6GB GDDR5 192bit 1875Mhz OC 1xDVI 1xHDMI 1xDP EKRAN KARTI
Aynı şeyi bende düşündüm ve canlı destekle konuştum sitedeki ürünler otomatik yüklenmiş ve fiyatlar otomatik gelmiş yavaş yavaş düzeltiyorlarmış fiyatları

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı