5000-6000TL civarı sistem önerisi

BySamifaki

Hectopat
Daha fazla  
Hepinize günaydın. Ben bilgisayar almak istiyorum. İnternet üzerinden alma imkanım maalesef yok o yüzden Vatan Bilgisayar'ın mağazasından alacağım. Şöyle bilgisayarlar buldum sizce nasıl, alınır mı, hangisini alayım, oyunlarda nasıl performans gösterir?

1. INTEL 9400F-ZOTAC 1660 SUPER-GIGABYTE H310M H 2.0-CRUCIAL 480GB-8GB RAM fiyatı, teknik özellikleri, modelleri, en ucuz fiyatlarla Vatan Bilgisayar'da

2. INTEL 9400F-MSI GTX1660 ARMOR 6G OC-H310M PRO-VDH PLUS-KINGSTON 480GB-8GB RAM fiyatı, teknik özellikleri, modelleri, en ucuz fiyatlarla Vatan Bilgisayar'da

Monitörüm var monitör almayacağım.

Son düzenleyen: Moderatör:
9400F alınmaz şu zamanda 10100F ve 1660S'li bir sistem varsa onu alabilirsiniz. Ve 8 GB RAM'da az.
Bütçenizi biraz aşıyor ama bu gayet iyi:

Genel olarak iki bilgisayar da yakın hatta aynı denilebilir.
Tam olarak beklentiniz nedir sadece oyun amaçlımı eğer sadece oyun ise ne tür oyunlar?
Görünürde günümüzün çoğu oyununu orta seviyede çalıştırır gibi hatta bazılarında üst grafiklerde bile destekler.

9400F alınmaz şu zamanda 10100F ve 1660S'li bir sistem varsa onu alabilirsiniz. Ve 8 GB RAM'da az.
Evet günümüzde en azından 16 GB RAM almak mantıklı.

Hepinize günaydın. Ben bilgisayar almak istiyorum. İnternet üzerinden alma imkanım maalesef yok o yüzden Vatan Bilgisayar'ın mağazasından alacağım. Şöyle bilgisayarlar buldum sizce nasıl, alınır mı, hangisini alayım, oyunlarda nasıl performans gösterir?

1. INTEL 9400F-ZOTAC 1660 SUPER-GIGABYTE H310M H 2.0-CRUCIAL 480GB-8GB RAM fiyatı, teknik özellikleri, modelleri, en ucuz fiyatlarla Vatan Bilgisayar'da

2. INTEL 9400F-MSI GTX1660 ARMOR 6G OC-H310M PRO-VDH PLUS-KINGSTON 480GB-8GB RAM fiyatı, teknik özellikleri, modelleri, en ucuz fiyatlarla Vatan Bilgisayar'da

Monitörüm var monitör almayacağım.

9.nesil ölü soket, kasa ve PSU tamamen rezalet.
AMD 3100-MSI GTX 1660 ARMOR 6G OC-A320M-A PRO-WD 1TB - KINGSTON 8GB RAM fiyatı, teknik özellikleri, modelleri, en ucuz fiyatlarla Vatan Bilgisayar'da AMD düşünürseniz bu sisteme Windows için SSD ekleyerek alabilirsiniz. Bende dün Vatan'da iki sistem arasında kalmıştım bu sistemde karar kıldım yakın zamanda almayı düşünüyorum. Hatta iki sistem için konu açtım hocalarım yardımcı oldular sağ olsunlar.

Anakart A320? En az B450 bir anakart alınmalı.

Evet günümüzde en azından 16 GB RAM almak mantıklı.
ileride zaten ram imi yükselticeğim.

İnternet üzerinden satın alma imkanım yok. Vatan'dan ya da Teknosa'dan olursa sevinirim.

Geri
Yukarı