5000-7000 TL R5 5600X sisteme anakart önerisi

Yerinde olsam elimdeki mevcut parçaları satıp AM5 geçerdim.
Hocam şu an ona vaktim ve bütçem yok ya inan olsa zaten hiç uğraşmam şu an sadece istediğim eli yüzü düzgün paylaşmış olduğum parçalara uygun ve Micro ATX olan bir anakart

Dostum kasanın marka modeli nedir? ATX destekliyorsa gidip B550M-K alma, çöp kart.

B550 de en fazla 2400 MHz desteklemiyor, çok daha yüksek hızlı RAM'lerle kullanabilirsin.
Hocam kutusunu bulamadım ama şu şekil göstermeye çalıştım belki anlayabilirsiniz

Dosya Ekleri

• 2.jpg
    2.jpg
    92,5 KB · Görüntüleme: 6
  • 1.jpg
    1.jpg
    179,5 KB · Görüntüleme: 6
Corsair Spec 04 modeli bu. ATX anakart desteği bulunuyor. Attığım MSI B550-A PRO modelini alabilirsin de elindeki anakartın neyi var, neden değiştiriyorsun?

Sırf ileriye dönük olarak alacaksan boşa masraf çıkartma, AM4 ileride ölü soket olacak. Boşu boşuna masraf etmiş olacaksın. Paran kalsın, ileride AM5 sokete geçer yeni nesil işlemcileri kullanırsın.

Corsair Spec 04 modeli bu. ATX anakart desteği bulunuyor. Attığım MSI B550-A PRO modelini alabilirsin de elindeki anakartın neyi var, neden değiştiriyorsun?

Sırf ileriye dönük olarak alacaksan boşa masraf çıkartma, AM4 ileride ölü soket olacak. Boşu boşuna masraf etmiş olacaksın. Paran kalsın, ileride AM5 sokete geçer yeni nesil işlemcileri kullanırsın.
Hocam smurften anakart banı yedim o yüzden, o anakartı da 4 ay bekletip satacağım zaten

Dediğim gibi ATX anakart desteği var gözüküyor. MSI B550-A PRO al geç, boşu boşuna 6-7 bin lira yatırma AM4 sokete.

Dediğim gibi ATX anakart desteği var gözüküyor. MSI B550-A PRO al geç, boşu boşuna 6-7 bin lira yatırma AM4 sokete.
Tamamdır hocam bugün gidip MSI B550-A PRO alıyorum o zaman. Çok teşekkür ederim zaman ayırdığınız için

Geri
Yukarı