₺5000-₺8000'ye Sistem Tavsiyesi

Bütçe
₺5.000-₺8.000
Makaleler
33
Merhaba dostlar. :)

Abim bilgisayar toplamaya karar vermiş, baya bi' baktık birlikte ama yine sizin de önerilerinizi almak istedik. Sadece kasa ₺5.000-₺8.000 arası sistem önerirseniz sevinirim.
  • En az GTX 1660 ekran kartı olsun istiyor.
  • Taksitle alacağını söyledi. Bu bilgi ne kadar yardımcı olur, bilmiyorum.
  • Parçalar uzun ömürlü olur ve fazla ısınmazsa iyi olur, uzun süre aynı sistemi kullanacak.
  • Depolama birimleri olmasa da olur, hazırda 3 tane disk bulunmakta.
  • AMD ekran kartı önermeyin lütfen.
Bunlar dışında her türlü öneriye açığız, teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Sistemin fiyatı toplamda 8.036,01 TL tutuyor.
Bütçe var diye tamamını kullanmak zorunda değilsiniz, biraz daha düşük sistemler de önerebilirsiniz. Sonraki yazacak arkadaşlar için söylüyorum.

Kusura bakmayın diske sahip olduğunuzu görmemişim SSD yerine bunu alabilirsiniz.
Stok soğutucu yetmez mi sizce? Şimdilik OC yapacağını sanmıyorum.

Bütçe var diye tamamını kullanmak zorunda değilsiniz, biraz daha düşük sistemler de önerebilirsiniz. Sonraki yazacak arkadaşlar için söylüyorum.

Stok soğutucu yetmez mi sizce? Şimdilik OC yapacağını sanmıyorum.

OC yapmasa bile o stok soğutucu çok kötü. İşlemci ısınacaktır. BIOS'tan Core Performance Boost'u kaparsanız ısınmayacaktır fakat bu şekilde de tam verim alamazsınız. Fiyatı fazla geldiyse bunu da alabilirsiniz: Dark Freezer X94BL, 2x92mm 4pin PWM Mavi Led Fanlı, 4xIsı Borusu, Direkt Kontak AMD Ryzen AM4 ve Intel Uyumlu İşlemci Soğutucu (DKCCX94BL) - İşlemci Soğutucu - Overclock - Bilgisayar Bileşenleri | Teknobiyotik

Ryzen 5 3600'ün stok soğutucusu kötü o yüzden ısınıyor O.C. yapmasanız da.

Fiyat: 8203, 84 TL. Bütçeyi çok fazla geçiyorsa T6 Ultra bakılabilir soğutucu olarak.

Geri
Yukarı