5000 mAh şarj süresi yeterli mi?

Kozmos

Hectopat
Böyle bir şarj kapasitesine sahip telefonun, orta düzeyde oyunlar oynayarak ortalama ne kadar ekran süresi alınması beklenebilir? Ayrıca Android sistemin %25 civarında şarj kullanması normal midir?

Hocam 5000 mAh günümüz şartlarında oldukça yeterlidir ancak bunu sadece bataryaya bağlayamayiz. İşlemcinin güç tüketimi ekranın ips veya amoled olması 120/90/60hz ekran tazeleme oranları vs. Bir çok etken pil süresini etkilemektedir. Android'in %25 pil tüketmesi biraz zor.

Model belirtirseniz daha doğru olur çünkü bileşenler farklı derecede güç harcar.
Redmi note 9S
Hocam 5000 mAh günümüz şartlarında oldukça yeterlidir ancak bunu sadece bataryaya bağlayamayiz. İşlemcinin güç tüketimi ekranın ips veya amoled olması 120/90/60hz ekran tazeleme oranları vs. Bir çok etken pil süresini etkilemektedir. Android'in %25 pil tüketmesi biraz zor.
Ben de şu an %25 tüketiyor en az. Başlarda da şarj hemen düşüyor.

Rn 9s pil süresi konusunda iyi bir cihazdır. Android'in o kadar çok güç harcamamasi gerekmekte. Rn 9s kullanan başka birileri ile irtibata geçip onlarada sormalısınız.
Buna rağmen bugün şarjı 16'da koydum ve 9 buçuk saat ekran süresi aldım. Sürekli oyun ve bir de twitter... Twitter zaten ekrandan daha fazla şarj yiyor. Süre iyi mi? Endişlenmem gerekir mi?

Yeni konular

Geri
Yukarı