5000 TL 6700K sistem toplama

K serisi olmasa bile uzun süre kullanabilirsiniz.

Anakartın kalitesini bilmeden konuşmayın.

Mhz değeri oyunda büyük bir fark yaratmayacaktır.

Hard Diski çıkarırız, yerine diğer parçaları yükseltiriz.

Size oyun için kurduğumu kim söyledi? MHz önemli benim için render alacağım. Ayrıca oyun da tabiki oynarım. Anakart konusuna gelince belki iyidir ama Gigabayte kalitesinden vazgeçmem.

Ben de 1.5 ay öncre render ve oyun için bir sistem topladım, workstation denmese de ona yakın bir bilgisayar olsun istedim. İ7 6700K, ASUS Z170 Pro Gaming Anakart, GTX 1070, 480 GB 850 EVO SSD G-SKİLL 2*8 RAM, kasa psu işlemci soğutucu vs vs toplamda 6 yı geçti. Sana tavsiyem ekran kartını 1070 al bütçe 5 değil 6ya çıkart. PSU konusunda kesinlikle ucuza kaçma ben şuan aldığım PSU'yu servise göndericem eğer değişim olmazsa yenisini alıcam. Corsairin VS serisinde bile cızırtı ve kalitesiz kondansatör problemleri oluyor. FPS gibi markaların üst kalite modüler PSU'larına yönel eğer makinada sese önem veriyorsan. Harddisk'ler bilgisayarda fazla titreşim ve uğultu yapıyor. Ben laptop kadar sessiz çalışmasını istediğim için sadece SSD kullanıyorum. Kasa olarak da Corsair Spec 02 var, memnunum şık bir kasa ama PSU ile birlikte olan modelini almanı tavsiye etmem. Boş al PSU'yu modüler iyi bi markadan al.

Size oyun için kurduğumu kim söyledi? MHz önemli benim için render alacağım. Ayrıca oyun da tabiki oynarım. Anakart konusuna gelince belki iyidir ama Gigabayte kalitesinden vazgeçmem.

İşlemci: İ7 6700K
Anakart: Gigabyte GA-Z170-HD3P
RAM: Corsair Vengeance LPX 16 (2x8) GB 3000 Mhz
Ekran Kartı: Gigabyte GTX 1070 G1 Gaming
SSD: Corsair Force LE 240 GB
Kasa: Zalman Z9 Neo
Güç Kaynağı: Aerocool KCAS 80+Bronze 600 W
Monitör: LG 25" 25UM58-P
Toplam 5621 TL

Teknobiyotik'ten toplandı.

Arkadaşlar herkese teşekkür ederim. Sistemin siparişini verdim. Son anda bi değişiklik yaptım ve gtx 1070 taktım.
Şimdi herşeyi tekrar yazıyorum.
1: KASA: Aerocool BattleHawk Black = 200 TL
2:GÜÇ KAYNAĞI: FSP700-60AHBC-FSP GROUP :::pC Power Supply, IPC Power Supply, Open Frame, Adapter ::: = 175 TL
3: ANAKART: GIGABYTE - Motherboard - Socket 1151 - GA-Z170X-Gaming 7 (rev. 1.0) = 810 TL
4: İŞLEMCİ: Intel® Core™ i7-6700K Processor (8M Cache, up to 4.20 GHz) Teknik Belgeler = 1220 TL
5: İŞLEMCİ SOĞUTUCU: SilverStone Technology Co., Ltd.- TD02-LITE 360 TL
6: BELLEKLER: http://www.corsair.com/en/vengeance...600mhz-c18-memory-kit-red-cmk16gx4m2b3600c18r = 520 TL
7: EKRAN KARTI: GIGABYTE - Graphics Card - NVIDIA - PCI Express Solution - GeForce® GTX 10 Series - GeForce® GTX 1070 G1 Gaming 1820 TL
8: SSD: http://www.corsair.com/en-us/force-series-ls-240gb-sata-3-6gb-s-ssd = 260 TL
9: HOPARLÖR: Z213 Multimedia Speakers - 2.1 Speaker System - Logitech 100 TL
10: MONİTÖR: Şimdilik bütçe kalmadı. Şuan televizyona bağlayacağım. İlerde alacağım.

Toplam: 5465 TL

Yarın parçalar elimde olur. Toplarken resimleri çekerim. Deneyimlerimi paylaşmak için yeni bir konu açarım. Bu konu tamamlandı arkadaşlar. Yardımcı olan herkese canı gönülden teşekkür ederim. İyiki varsınız technopat ailesi. İyi sosyaller.

Anakart için de gigabyte yerine asrock demişsin.
Bütün oc rekorları ASRock anakartlar ile kırılır. Bütün SSD disklerde Crucial yani Micron modüller kullanılır. Bilmeden konuşmayalım. ASRock= Asus.
Arada 100 tl fark var. Neden 3600 değil de 3000 alayım ki. Render alırken yaklaşık 20 saniye gibi bir fark olacak. 20 saniye uzun bir süre bence.
O 20 saniyelik zamanı oc ile kapatabilirsin.
Para olsa bende biliyorum GTX 1070 almasını.
Bu sistemi render için kuruyorsan işlemciden kıs ekran kartından kısma.

Bütün oc rekorları ASRock anakartlar ile kırılır. Bütün SSD disklerde Crucial yani Micron modüller kullanılır. Bilmeden konuşmayalım. ASRock= Asus.

O 20 saniyelik zamanı oc ile kapatabilirsin.

Bu sistemi render için kuruyorsan işlemciden kıs ekran kartından kısma.

Gigabayte daha güvendiğim için onu tercih ettim. 0 20 saniyelik farkı kapatırsın demişsin ama yine bu aldıklarımda da oc ile o farkı oluştururum. Zaten ekran kartından kısmadım ve 1070 aldım. Yine sağolun. Sistem toplandı.

5000 TL'ye sistem toplayacağım arkadaşlar. Teknolojiyi takip etmeyi 1 sene bıraktım bir sürü yenilikler gelmiş. Bir baktım 1080 ekran kartları, bir baktım z170 anakartlar. DDR4 RAM'lar ve skylake işlemciler derken iş çığrından çıkmış. Daha önce de 5000 TL'lik bir sistemim vardı. Onu sattım bilen arkadaşlar bilir. Şimdi yeni teknoloji ile birlikte harika bir sistem oluşturmak istiyorum. Yaptığım bir kaç araştırma sonucu hemen intelin üst tepe işlemcisini en başa yazdım.

1: İşlemci : İntel Core İ7 6700K 1250 TL'ye temin ediyorum.
2: Anakart : Z170X-Gaming 7
3: RAM'lar: RAM'lar konusunda kararsız kaldım arkadaşlar. Önerileri bekliyorum 16 GB takacağım. 2x8 olursa iyi olur. Yer kalsın yükseltme için.
4: Ekran Kartı: Ekran kartını da ben Galax marka HOF serisi tercih ediyorum. GTX 970, 1070, 980 olabilir. Toplam fiyata göre en son seçeceğim ekran kartını.
5: SSD: Yeni m2 SSD'ler çıkmış. Kasam ile de uyumlu. 120 GB m2 SSD düşünüyorum. Sadece işletim sistemini kuracağım. Buna ek olarak da Corsair 120 GB SSD alacağım ve programlarımı da ona kuracağım. Harddiski ilerde alırım.
6: Ve son olarak da kasa ve power. Kasanın bu sisteme yakışacak şıklıkta olmasını istiyorum. PSU olarakta bu sisteme ne yeter bilmiyorum. Bilgili arkadaşlar kasa ve psu birlikte önerebilirler bende kafama yatanı alırım.
Ekran kartı olarak ne düşünüyorsunuz?

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı