5000 TL APU sistem önerisi

Bütçe
5000
AMD'lerde ısınma problemi var mı 10 yıldır Intel kullanmaktayım bir sorununu görmedim, şu vakitlerde yine ısınma problemi başladı ve bundan 1 2 yıl önce ısınma sorunu vardı o zaman termal macunu yenilendi şimdi ise yeni bir sistem toplayayım dedim.

Hocam AMD APU'larda stok fan yeter.
Sadece termal macun yenilemek gerekir.

AMD'lerde ısınma problemi var mı 10 yıldır Intel kullanmaktayım bir sorununu görmedim, şu vakitlerde yine ısınma problemi başladı ve bundan 1 2 yıl önce ısınma sorunu vardı o zaman termal macunu yenilendi şimdi ise yeni bir sistem toplayayım dedim.
Isınma problemi yok. Hatta Intel AMD'den daha fazla ısınıyor bile denebilir (yeni nesilde).

Ya ben biraz bilgisizim de bencmarkalara baktığımda Intel'in daha iyi olduğunu gördüm. Neden i5 10400 almayayım diye düşündüm, sonra Ryzen 5 3400G geldi aklıma.

Şu sistemi almanızı öneririm. Özelleştirmeleri ise aşağıdaki gibi yapın. 4200 TL tutuyor. Yanına 75Hz güzel bir monitör alabilirsiniz.

Ekran Görüntüsü (8).png

Ya ben biraz bilgisizim de bencmarkalara baktığımda Intel'in daha iyi olduğunu gördüm. Neden i5 10400 almayayım diye düşündüm, sonra Ryzen 5 3400G geldi aklıma.
Hocam onlar işlemci performansı ,APU performansı değil.

Geri
Yukarı