5000 TL Bandında Sistem Tavsiyesi

Bütçe
5000

Kaan Gönül

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar öncelikle elimde MSI GTX 1060 3GB Armor ekran kartı var. Sizce bunun üzerine bir sistem mi toplamalıyım yoksa satıp 5000 TL bütçeyler sıfır sistem mi almalıyım? Sistem tavsiyelerinizi bekliyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ben GTX 1060'ınızı satmanızı öneriyorum şahsen. Ortalama 900 civarı bir fiyata alıcı bulabilirseniz aşağıdaki sistemi toplayabilirsiniz. 1080p için gayet iyi götürür, öneririm.
pcs.jpg

Hatta işlemci ve SSD'den kısılıp ekran kartı biraz daha yükseltilebilir.

Ben GTX 1060'ınızı satmanızı öneriyorum şahsen. Ortalama 900 civarı bir fiyata alıcı bulabilirseniz aşağıdaki sistemi toplayabilirsiniz. 1080p için gayet iyi götürür, öneririm.
Eki Görüntüle 497725
Hatta işlemci ve SSD'den kısılıp ekran kartı biraz daha yükseltilebilir.
Bence ryzen 2600x alınıp Anakartı b450 gaming plus max Alına bilir

Sizin ne oyunlar oynamanız ve hangi çözünürlük de oynamak istemenize bağlı
Aslında önceliğim LoL espor ile uğraşıyorum turnuvalarım var fakat rainbow six pubg apex gta5 gibi oyunları oynamayı cok sevıyorum ve alıcaksam uzun sure götürsün kafasındayım
Daha da mantıklı. İleriye dönük bir sistem olur.
Ekran kartı olarak rx 5700 5600 hakkında ne düşünüyosunuz bana daha mantıklı daha performanslı gibi geldi donanım arşivi rx5700 lü bir sistem topladı 5600tl civarı ve verdiği fps değerleri beni şaşırttı

Ekran kartı olarak rx 5700 5600 hakkında ne düşünüyosunuz bana daha mantıklı daha performanslı gibi geldi donanım arşivi rx5700 lü bir sistem topladı 5600tl civarı ve verdiği fps değerleri beni şaşırttı

Şu sistemden bahsediyorsunuz sanırım ama anakartı hiç iyi değil. Eğer almak istiyorsanız bence Asus Prime B450-Plus'a yükseltmeniz iyi olacaktır. Şu gün itibariyle almış olsanız ~5950 TL fiyatı olacak ki bütçeniz dahilinde.
pcs.jpg

Ek bilgi olarak şunu da söyleyeyim; RX 5700'ü bios flashlayarak XT'ye de çevirebilirsiniz. Biraz uğraştırıcı ama şu videodan bakabilirsiniz.

Şu sistemden bahsediyorsunuz sanırım ama anakartı hiç iyi değil. Eğer almak istiyorsanız bence Asus Prime B450-Plus'a yükseltmeniz iyi olacaktır. Şu gün itibariyle almış olsanız ~5950 TL fiyatı olacak ki bütçeniz dahilinde.
Eki Görüntüle 497817

Ek bilgi olarak şunu da söyleyeyim; RX 5700'ü bios flashlayarak XT'ye de çevirebilirsiniz. Biraz uğraştırıcı ama şu videodan bakabilirsiniz.
Peki 5000 e tavsiye edebiliceğin toplu bir sistem varmıdır genelde boyle sistemler indirimli oluyo diye biliyorum daha uyguna gelir gibime geliyo

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı