5000 TL bisiklet önerisi

Hocam burayı açıklar mısınız?
Bisikletlerde normalde vites oranlarının yetebilmesi için ön tarafta birden fazla dişli oluyor ve siz kullanırken zinciri çapraz olmayacak şekilde kullanmanız gerekiyor. Bu bisiklette ön tarafta tek dişli olduğu için arabalarda bulunan vites gibi tek bir vites koluna sahip oluyorsunuz.

Evet, dağ bisikletlerine göre daha eğik konumda oluyorsunuz ama oturuş pozisyonu olarak rahatsız değil. Araba kullanıyorsunuz ve bisiklette yol bisikleti ve gravel tarzı bisikletler ile başlarsanız ülkemizin yolları yüzünden bisikletten soğuyabilirsiniz. Tavsiyem 29 jant ve 48 cm kadro boyutuna sahip bir dağ bisikleti ile başlangıç yapmanız. Özellikle bu üründe ön tarafta tekli yaprak aynakola sahip olduğu için zincirin çapraza düşmesiyle uğraşmazsınız.
Hocam bu bisiklet tamamen tırmanış odaklı, tırmanış yaparken çok rahat ancak düz yolda yorar, düz yolda kullanacaksanız tavsiye etmiyorum.

Hocam bu bisiklet tamamen tırmanış odaklı, tırmanış yaparken çok rahat ancak düz yolda yorar, düz yolda kullanacaksanız tavsiye etmiyorum.
Bu bisikletin dişli oranlarını hesaplayınca son hız 50 km/h çıkıyor. Ayrıca aynakol yaprakları kullanım amacınıza göre değiştirebiliyorsunuz. Kendim düz arazi yolları için 29 jant 11-42 arka ve 34 ön olacak şekilde deore kullanıyorum ve düz yolda yorma gibi bir olay olmadı. Bu yorumu ürünü kullanıpta mı yapıyorsunuz?

Bu bisikletin dişli oranlarını hesaplayınca son hız 50 km/h çıkıyor. Ayrıca aynakol yaprakları kullanım amacınıza göre değiştirebiliyorsunuz. Kendim düz arazi yolları için 29 jant 11-42 arka ve 34 ön olacak şekilde deore kullanıyorum ve düz yolda yorma gibi bir olay olmadı. Bu yorumu ürünü kullanıpta mı yapıyorsunuz?
O dişlinin oranı, bisikletin hız oranı değil, dişli oranı 50km/h çıkıyor diye bu bisiklet 50km/h hız yapacak değil, değil mi? Bunu hesaplamak için bir çok elementi ele almanız gerekir.

Bu bisiklet üzerinde tecrübem yok, 1x12 vites kullandım düz yolda 3x9'dan buna geçince yetersiz geldi. Arkadaş asfaltta, çakıl yolda kullanacağını söylüyor neden hala bunu öneriyorsunuz?

Arkadaşlar peki aradığım kriterde 2000 bin civarına bulabilir miyim ?
. Genel olarak çakıllı yolda asfalt yolda kullanacağım ara ara da araziye girebilirim. Ayrıca ön kaldırmayı da istiyorum her bisiklette mümkün mü bilmiyorum.
Aradığınız kriterler bunlar ise bulabilirsiniz, parça kalitesi çok düşer ama yine işinizi görür. 2000 liralık bir bütçede ikinci el bakmak daha iyi olabilir ama mutlaka sıfır istiyorsanız şunu önereyim.

29" jant istiyorsanız 5.3 modeline bakabilirsiniz.

O dişlinin oranı, bisikletin hız oranı değil, dişli oranı 50km/h çıkıyor diye bu bisiklet 50km/h hız yapacak değil, değil mi? Bunu hesaplamak için bir çok elementi ele almanız gerekir.
50 km/h 100 rpm ile pedal çevirirken bisikletin ulaştığı hız. Dediğim gibi ön dişli bu modelde 32t ama eğer 36t ön dişli kullanırsanız son hız 59 km/h'e çıkıyor. Ben kullandığım tekli sistemlerde hiç düz yolda yetersiz kaldığına denk gelmedim. Kullandığınız 1x12 sistemin dişli oranları neydi?

29 veya 27 jant, 48 kadro bisiklet bakın hocam benim tavsiyem Daytona 930, aktarıcıları en aşağı Deore alın bu bütçede Altus veya Tourney'e para vermeyin.

Yeni konular

Geri
Yukarı