5000 TL civarı monitör önerisi

Bütçe
5000
Konuda önerilen tüm monitörler, forumda tarafımca önerilmiş ve alınmış monitörlerdir.
Dell'e karşı ön yargın olmasın. Çünkü Dell malın arkasında duran büyük bir firma.
Fakat F/P ürün arıyorsan önerilen HP 25i iyidir. Amazon'da daha ucuzdu. O fırsatı kaçırdın maalesef.
Eğer sistemin iyi FPS veriyorsa 5K bütçe de 240Hz monitör bulunuyor.
AOC 24G2ZE/BK Monitör biraz ergonomi açısından kötü dursa da AOC başarılı monitör üreten ve önerdiğimiz bir modeldir.

27 inç olarak Dell alabilirsin.
24 inç potasında HP ve AOC arasında konuşulabilir.

Alacağınız monitördeki IPS panelin 1ms(GtG) süresine sahip olmasına dikkat edin.
Aksi takdirde ghosting problemi yaşarsınız. 1ms(MPRT) olmasına aldanmayın, pazarlama stratejisidir.
Aalcağınız monitörün kendi sitesinden veya epey üzerinden detaylı bilgiyi görebilirsiniz.
Bahsettiğim monitörlerden birine örnek.
Özellikle rekabetçi oyunlar oynuyorsanız maksimum 24" monitör almaya çalışın. Yoksa zorlanabilirsiniz.

Hocam aslında almışken 27 inç alayım diyorum ama 1080P'de piksel.

Konuda önerilen tüm monitörler, forumda tarafımca önerilmiş ve alınmış monitörlerdir.
Dell'e karşı ön yargın olmasın. Çünkü Dell malın arkasında duran büyük bir firma.
Fakat F/P ürün arıyorsan önerilen HP 25i iyidir. Amazon'da daha ucuzdu. O fırsatı kaçırdın maalesef.
AOC 24G2ZE/BK Monitör biraz ergonomi açısından kötü dursa da AOC başarılı monitör üreten ve önerdiğimiz bir modeldir.

Sistemim aslında iyii RX6750 XT ve i5 12400F işlemcili bir sistemim şu anlık araştırdıklarıma göre de Dell bir tık ön planda gibi duruyor ASUS TUF aldım panel sorunuyla karşılaştım iade raporu çıktı almışken kaliteli almak istiyorum tekrar sorunla karşılaşmak istemiyorum.

Ben 27" 1080P'de kullanıyorum. Hiç rahatsız olmadım. 27" alabilirsiniz ama özellikle rekabetçi oynuyor ve ciddiyetle kademe atlamaya çalışıyorsanız 24" öneriyorum.

Hocam çok o kadar ciddi değil normal oynuyorum yani zevk için lakin cimriden baktığımda FreeSync veya G-Sync yok yazıyor öyle midir?

Sistemim aslında iyii RX6750 XT ve i5 12400F işlemcili bir sistemim şu anlık araştırdıklarıma göre de Dell bir tık ön planda gibi duruyor ASUS TUF aldım panel sorunuyla karşılaştım iade raporu çıktı almışken kaliteli almak istiyorum tekrar sorunla karşılaşmak istemiyorum.

Evet sistemin güzel.
240Hz monitöre yönelebilirsin. Daha iyi akıcılığa sahip oluyor yüksek Hz.
Hazır N11'de indirime girmiş ve satıcısı güvenilir gözüküyor. Mağaza puanı yüksek.
Amazon da yurt dışından alanların yorumları genel olarak olumu.

Hocam çok o kadar ciddi değil normal oynuyorum yani zevk için lakin cimriden baktığımda FreeSync veya G-Sync yok yazıyor öyle midir?
Bu tarz detaylara en doğru sonuç için monitörün kendi sitesinden bakın. Ben Epey kullanıyorum.
Yazdığına göre Adaptive Synch, Freesynch Premium var.

Evet sistemin güzel.
240Hz monitöre yönelebilirsin. Daha iyi akıcılığa sahip oluyor yüksek Hz.
Hazır N11'de indirime girmiş ve satıcısı güvenilir gözüküyor. Mağaza puanı yüksek.
Amazon da yurt dışından alanların yorumları genel olarak olumu.

Hocam ben aslında Trendyol'dan aldım ama sorunlu çıktı Vatan Bilgisayar veya MediaMarkt tarzı yerlerden mi alsam acaba diye düşünüyorum sizce ne yapmalıyım.

Hocam ben aslında Trendyol'dan aldım ama sorunlu çıktı Vatan Bilgisayar veya MediaMarkt tarzı yerlerden mi alsam acaba diye düşünüyorum sizce ne yapmalıyım.

Vatan'dan alabilirsin.
Mesela MSI Optix MAG245R2 23.8'' 170Hz 1MS(MPRT) FreeSync PREMIUM OYUNCU MONİTÖR fiyatı, teknik özellikleri, modelleri, en ucuz fiyatlarla Vatan Bilgisayar'da bunu öneririm. Güzel monitördür.

Sistemin daha iyilerini hak ediyor elbette.

Teknosa'dan HP'yi de alabilirsin. Ben de mağaza gezip ürünü görüp test edip alma taraftarıyım. Ölü piksel olup olmadığına bakılmalı. Önem arz ediyor.

Vatan'dan alabilirsin.
Mesela MSI Optix MAG245R2 23.8'' 170Hz 1MS(MPRT) FreeSync PREMIUM OYUNCU MONİTÖR fiyatı, teknik özellikleri, modelleri, en ucuz fiyatlarla Vatan Bilgisayar'da bunu öneririm. Güzel monitördür.

Sistemin daha iyilerini hak ediyor elbette.

Teknosa'dan HP'yi de alabilirsin. Ben de mağaza gezip ürünü görüp test edip alma taraftarıyım. Ölü piksel olup olmadığına bakılmalı. Önem arz ediyor.
Evet hem piksel sorunum vardı hem panel sorunum vardı görerek almak istiyorum bende

Geri
Yukarı