5000 TL Core i7 4790K ve GTX 970 PC Toplama

R9 270 ile GTA 5'te en son ayar'da oynayamazsın, oynasanda çok kasar anca orta ayarda akıcı oynanılır. GTX 980 ile GTA 5'te en son ayar'da çok rahat oynarsın, fark baya var.

Bu bütçelerde i7 işlemci almak mantıklı olur. Bu kadar iyi bir bütçe sahibi olan kişi, sisteminin hakkını vermek isteyecektir. Yayınlar, özel çalışmalar, belki ileri seviye modlama... Sanal da olsa 8 çekirdek bir Intel işlemci alınması yararınıza.

3000 tlye daha iyisini yaparsın. Ben anlamıyorum ekran kartı nasıl veriyosunuzo kadar parayı 600 tllik r9 270 ben battlefield 4 te full artı full oynuyorum bana mısın demiyor. 980 napıyor ben anlamadım full +full +full full fulll mu yapıyor :)
R9 270 şu an bütün oyunları size oynatır fakat 1 yıl sonrası için bir garanti veremezsiniz. Fakat GTX 980 ile kuvvetle muhtemel en az 3 yıl sorun yaşamazsınız. Fark bu. Yani geleceğe yönelik bir grafik kartı almış olur GTX 980 ile.
Sorunun cevabına gelecek olursak, zaten herkes olması gerekeni söylemiş. Çarpan kilidi açık (Sonunda K yazar bilmiyorsan.) bir i5 işlemci rahatlıkla işini görecektir. RAM şu an için 8 GB sorunsuz her işini görür. Sadece CL9 olmasına dikkat et. SSD belki 120 GB alabilirsin ilk etapta. Bunlardan kıstığın para ile grafik kartını GTX 980 e yükseltebilirsin sanırsam.

GTX 980 almaya gerek falan yok. Aradaki fark 5-10 fps. Abartılacak yanı yok. GTX 970 al ileride SLI yaparsın. GTX 980 düz hesap 2000 TL dersek, iki adet GTX 970 2500 TL'ye geliyor.

Yo2lr0j.png

Arkadaşlarımızın yorumları üzerine bir iki ekleme yapmak istedim. 16 GB RAM oyun sistemi için şimdilik fazla olabilir ama bu, mesela, birkaç yıl sonra 12GB RAM isteyen oyunlarla karşılaşmayacağımız anlamına gelmiyor. i5 işlemciler 12 ila 16 GB arası bellek miktarını etkili şekilde kullanabilirler.
Bir de GTX mevzusuna açıklık getirelim. GTX970 de oldukça iyi bir kart, genel anlamda en iyi F/P kartı. Oyunlarda 1080p' nin üstüne çıkmayacaksan 3 ila 5 yıl götürebilir, çıkacak oyunlara bağlı bu süre. 3,5 GB ve 512 MB olmak üzere ayrılmış iki bellek alanı var, tam yükte ve yoğun bir veri akışıyla tam 4GB kullandığında takılmalar başlıyor. Yüksek seviye grafikler içeren oyunlarda (1440p)2K' da en üst ayarlarda karşılaşman kuvvetle muhtemel. GTX980' de böyle bir takılma derdin olmaz, ama getirdiği performansa nazaran daha pahalı. Oyun ve günlük kullanım içinse i5 + GTX980, ileride işlemciyi zorlayacak tipte profesyonel işlere de bir giriş yapma niyetin varsa, i7 + GTX970 (ekran kartını sonra yeni nesli (belki daha güçlüsü, üst modeli vs.) ile değiştirebilirsin rahatlıkla, ama işlemcinin yenilenmesi durumu sürekli değişen soket ölçülerinden dolayı biraz sıkıntı, ilerleyen zamanlarda arayıp sıfırını bulamama ihtimalin de var.). Zayıf bir ekran kartı alıp, sonra güçlüsünü alma gibi bir düşüncen varsa x99 anakart ve i7 5820k da düşünebilirsin, ama yine, ileride profesyonel amaçlı kullanım gibi bir düşüncen varsa.

Dostlar arkadaş bana yurtdışından Amerika'dan getirse 980'ini sorun olur mu? Bayağı fark var arada fiyat olarak. Amerika ile burası arasında.

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı