5000 TL ekran kartı önerisi

Bütçe
5000
Darboğaz olur ama.
Dostum içinde encoder olmayan ve ciddi performans kaybı yaşayacağın kartı almaktansa biraz kayıpla çok daha güçlü bir seçenek var önünde. İşlemcini ilerde yükseltirsin ama ekran kartini alabiliyorken en iyisini al geç.

6500 XT PCI-e 4.0x8 arabirimini kullandığı için PCI-e 3.0x16 sisteme takildiği zaman performansi düşer.

RX 6600 ise PCI-e 4.0x16 arabarimini kullaniyor yani performans kaybi minimum olur, 1-2 FPS kadar.

Sıfır iyi hoş fakat o işlemci ile PCI 3.0 darboğazına sebep verir 6500XT boşa paran gitmiş olur i5 6400 çok güçlü bir işlemci değil zaten benim tavsiyem 2.elden GTX 1660 Super temiz olarak alman 2500 civarına rahat kutulu garantili bulunur.
Uçuk bir fark olmaz bence PCI 3.0 olarak çalışır kart. 2. el almak istemiyorum.

Dostum içinde encoder olmayan ve ciddi performans kaybı yaşayacağın kartı almaktansa biraz kayıpla çok daha güçlü bir seçenek var önünde. İşlemcini ilerde yükseltirsin ama ekran kartini alabiliyorken en iyisini al geç.
Ama hem bütçeyi aşıyor hem de işlemci yükseltmem gibi bir düşüncem yok.

Ama hem bütçeyi aşıyor hem de işlemci yükseltmem gibi bir düşüncem yok.
Biz sana en mantikli öneriyi sunuyoruz. Anlaşılan kendi keyfine göre hareket etmek istiyorsun. 1660 Ti performansindaki karti 1650 performansinda kullanmakta kararliysan diyecek söz yok, hayirli olsun.

Bu arada 6500 XT ile yayin yapamazsin, video çekemezsin ve işleyemezsin. Bilgin olsun.

Dostum içinde encoder olmayan ve ciddi performans kaybı yaşayacağın kartı almaktansa biraz kayıpla çok daha güçlü bir seçenek var önünde. İşlemcini ileride yükseltirsin ama ekran kartini alabiliyorken en iyisini al geç.

6500 XT PCI-e 4.0x8 arabirimini kullandığı için PCI-e 3.0x16 sisteme takildiği zaman performansi düşer.

RX 6600 ise PCI-e 4.0x16 arabarimini kullaniyor yani performans kaybi minimum olur, 1-2 FPS kadar.

Peki RX 6660 için link atar mısın?

Geri
Yukarı