5000 TL Gaming Laptop Önerisi

anilergon

Hectopat
Daha fazla  
Herkese merhaba. Yurt dışında eğitim gormekteyim ve yeni bir laptop almam gerekıyor, 2 günüm var. Etrafımda bilen olmadıgı için sizlere danışmak istedim. İstediğim güncel oyunları oynamak ve yayın yapmak. 5 bin TL bütçe ayırdım kendime. 4800 TL'ye MSI Apache Pro GE62 6QD-885XTR Notebook almayı düşünüyorum. Özellikleri ise:
  • RAM: 32 GB DDR4
  • İşlemci: Intel® Core™ i7-6700HQ 2.6 GHz (Turbo Boost Teknoloji ile 3.5 GHz ) 6 MB Akıllı Önbellek
  • Ekran Kartı: NVIDIA® GeForce® GTX960M 2G GDDR5 (Bu konuda biraz düşünceliyim, 960 MB oluşu ve 2 GB DDR)
Bir fikir verirseniz çok teşekkür ederim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Asus GL702VT-GC090TC Intel Core i7 6700HQ 2.6GHz / 3.5GHz 8 Fiyatı

Şuan indirimde. GTX 970M ekran kartı var. 32 GB Ram bence fazla. 8 GB bu günlerde yetiyor. Ayrıca 17.3" olması gerçekten güzel bir şey. Emin ol ben 15.6" ten 17.3" e geçince gerçekten çok sevinmiştim. Muhteşem bir şey.

hocam bende bu pc ye denk geldim ve özelliklerine göre bence fiyatı makul artıca 17.3 olması dediğiniz gibi çok güzel bir artı fakat bu pc yi youtube da flan arattığımda hiçbir videosuna denk geldim google da dahi sadece yabancı birkaç sitede incelemesi var yani bu asus gl702vt anlaşılan ya yeni çıktı ya da çok az kişi tarafından biliniyor ve kullanılıyor bu bir dezavantaj olabilirmi buna rağmen alınır mı ?? bir de strix olması çok ısınmaya yol açarmı sizce ??

Eğer ingilizceniz varsa:

Asus ROG Strix GL702VT review - power in a more compact body

bu sitede detaylı bir inceleme gerçekleştirilmiş. Detaylı bir şekilde inceleyin. Uzun kullanımda biraz ısınma olabiliyormuş. Ama bu sıcaklığı elimizde hissetmiyoruz. Yani bir sakıncası olmaz.

cevabınız için teşekkürler hocam bu siteyi zaten okumuştum fakat beni rahatsız eden durum bu gl702vt sürümü çok fazla bilinen bir cihaz olmamasından dolayı bir çekincem var sizce kafaya takılması gereken bir unsur mu ??

cevabınız için teşekkürler hocam bu siteyi zaten okumuştum fakat beni rahatsız eden durum bu gl702vt sürümü çok fazla bilinen bir cihaz olmamasından dolayı bir çekincem var sizce kafaya takılması gereken bir unsur mu ??

Hayır. Bu unsuru fazla kafaya takmayın. Cihaz daha yeni sayılır. Burda önemli olan Asus bu modeline önem veriyor mu?

ASUS Global

Bir model için böyle müthiş bir sayfa tasarladıysa, bence önem veriyordur. Ayrıca ürünün fiyatı yüksek. Türkiye'de bu fiyatlara notebook tercih edilmiyor, ayrıca bu fiyatlara çıkınca MSI markası daha çok tercih ediyor. Fakat Asus'ta çok başarılı olduğunu kabul etmek lazım.

Hayır. Bu unsuru fazla kafaya takmayın. Cihaz daha yeni sayılır. Burda önemli olan Asus bu modeline önem veriyor mu?

ASUS Global

Bir model için böyle müthiş bir sayfa tasarladıysa, bence önem veriyordur. Ayrıca ürünün fiyatı yüksek. Türkiye'de bu fiyatlara notebook tercih edilmiyor, ayrıca bu fiyatlara çıkınca MSI markası daha çok tercih ediyor. Fakat Asus'ta çok başarılı olduğunu kabul etmek lazım.

Açıkçası bende msi düşünüyordum max 5000 limitim vardı msi ge62 6qf modelini beğendim fakat 15.6 inç olmasına rağmen 5 küsür fiyatı var fakat asus şu anda hepsiburadada tam 5000 o yüzden bana çok cazip gözüktü bu gidişle onu alıcam gibi msi tarafında beklenmedik derecede büyük bir indirim olmassa.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı