5000 TL Gaming monitör dahil sistem toplama

Gözükmüyor.
Adsız.png

Eğer farklı sitelerden alabilirsen bu güzel bir sistem oldu.
Diğer ekipmanlar olarak sen seçebilirsin ben kararsız kaldım.
Bu arada sistem oyunlarda böyle çalışıyor:

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Not: Anakart iyi seçtim çünkü Ryzen 5 1600 olmadığı için iyi bir işlemci bulamadım. Bu sebeple işlemci ufak bir OC ile rahat rahat oynayabilirsin.

Eğer farklı sitelerden alabilirsen bu güzel bir sistem oldu.
Diğer ekipmanlar olarak sen seçebilirsin ben kararsız kaldım.
Bu arada sistem oyunlarda böyle çalışıyor:

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Not: Anakart iyi seçtim çünkü Ryzen 5 1600 olmadığı için iyi bir işlemci bulamadım. Bu sebeple işlemci ufak bir OC ile rahat rahat oynayabilirsin.
1200 AF yerine 3100 alınmalı. Anakarta 800 islemciye 500 TL olmamış. Anakart B450M S2H olsun. Artan 300 TL ile zaten Ryzen 3 3100 ün fiyatı nerdeyse çıkıyor. Ram tek 16GB yerine 2 tane 8GB şeklinde olmalı. Ekran kartı da 580 yerine neredeyse aynı güçte ama daha güncel ve çok daha verimli 5500 XT olsun. Kasayla ilgili detaylı bilgim yok sallamak istemiyorum, ama Cooler Master çok da kötü olmamalı.

1200 AF yerine 3100 alınmalı. Anakarta 800 islemciye 500 TL olmamış. Anakart B450M S2H olsun. Artan 300 TL ile zaten Ryzen 3 3100 ün fiyatı nerdeyse çıkıyor. Ram tek 16GB yerine 2 tane 8GB şeklinde olmalı. Ekran kartı da 580 yerine neredeyse aynı güçte ama daha güncel ve çok daha verimli 5500 XT olsun. Kasayla ilgili detaylı bilgim yok sallamak istemiyorum, ama Cooler Master çok da kötü olmamalı.

Pc toplama sihirbazından atabilirmisiniz?

Pc toplama sihirbazından atabilirmisiniz?
O şekilde tek bir yerden toplarsanız, en ucuz olduğu yerlerden almaktan daha pahalıya geliyor.
Fiyatları akakçe üzerinden en ucuz seçeneğe bakarak yazdım.

Ryzen 3 3100 - 880 TL
Gigabyte B450M S2H - 475 TL
Corsair veya G.Skill 3000 Mhz 2x8GB RAM - 540 TL
Sapphire RX 5500 XT 8GB - 1640 TL veya MSI GTX 1650 Super - 1500 TL
Aerocool Ore Saturn Kasa - 370 TL
FSP 600-60AHBC PSU - 390 TL (zorlanabilirse biraz daha üst seviye olabilir)
Western Digital 240 GB SSD - 240 TL ( 240 GB yetmeyebilir, ihtiyacınıza göre ileride HDD eklenebilir)

Monitör 900 TL

Toplam 5300 TL oldu, eğer RAM'i şimdi 1 tane 8GB alıp sonra eklerseniz şu an için 5000 TL hedefini yakalayabiliriz. Ekran kartına iki seçenek bıraktım, 5500XT 8GB VRAM ile uzun vadede daha iyi olabilir ama şart değil. Monitörü pahalı bulanlar olacaktır, ancak bir kere alınıp bir daha kolay kolay değiştirilmeyen bir parça, almışken iyi bir model önermeye çalıştım. Yukarıda tavsiye edilen kasada sadece 1 fan vardı Aerocool'da 4 tane dahil ve ön panel tamamen delikli. Isınma yönünden sorun yaşamazsınız. SSD 240 GB, birkaç oyunla dolabilir iyi hesaplanmalı. Ama ileride rahatlıkla takviye edilebilir bir HDD ekleyerek.

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı