5000 TL Gaming Notebook Önerisi

Daha fazla  
Merhaba. Elimde net 5 bin Lira bulunmakta. Uzun zamandır bilgisayar toplama gibi bir niyetim vardı fakat üniversite öğrencisiyim ve doğal olarak seyahat durumları fazla oluyor. Üzerine bir de ekran kartı fiyatları malum. Bu yüzden laptoplara yöneldim. GTX 1060 6GB modelli bir laptop düşünüyorum. Şu ana kadar mantıklı olabilecek bir tek aşağıdaki modeli bulabildim.

Dell Inspiron 7577 FB70D256F161C Ci7-7700HQ 16GB 1TB+256SSD 6GB Vga(GTX1060) 15.6 Linux(IPS)

Amazon'dan istemiyorum. Sinerji veya Teknobiyotik tercihim. Aslında Monster almayı istiyordum fakat 5 bin Lira civarındaki 1060 modellerinde HDD yok ve RAM miktarları 8 GB. RAM yine bir süre yeterli olacaktır fakat 128 GB SSD çok düşük bir miktar. SSD alana kadar idare edemem. Masaüstü toplamayı çok isterdim ama buna müsait bir yaşantım yok maalesef. Genelde RPG oyunları oynayan biriyim. Yıllarca elimdeki laptop ile ayarları en düşüğe alıp üzerine çözünürlüğü 800x600 gibi hallere getirerek oyun oynadım. Artık yüksek ayarlarda The Witcher 3 'ün tadına varmak istiyorum açıkçası. :)

Güncelleme:
Ablamdan da destek alarak en fazla 6 bin lira olacak şekilde tekrar laptopları kontrol ettim.

Tulpar T5 V14.1 15.6" Gaming Laptop
Buna 1 tb HDD ekleyerek ve rami 16 GB'ye yükselterek alabilirim.
Veya yine diğer seçeneğim
Dell Inspiron 7577 FB70D256F161C Ci7-7700HQ 16GB 1TB+256SSD 6GB Vga(GTX1060) 15.6 Linux(IPS)

Lütfen yorumlarınızı bekliyorum. Bugün sipariş vercem.

Monster da kaliteli ancak, Dell laptop konusunda çığır açan bir firma. Ayrıca Dell 7577'de Thunderbolt 3 portu var, yani gelecekte e-GPU ile kullanılabilir.
Dell 8 GB ve 1 TB eklenen Monster'dan daha ucuz ayrıca.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı