5000 TL görsel ve hava akışı iyi kasa tavsiyesi

Bütçe
5000

Godsume

Kilopat
Makaleler
3
Merhaba arkadaşlar,

Güncel sistemim için şu anki “MSI 100R” kasam yeterli geliyor, fakat ilerleyen zamanlar da hem daha görsel anlamda hem de hava akışı anlamında bir daha değişim gereksinimi duymayacağım bir kasa istiyorum. Aklımdaki kasalar açıkçası şunlar,

Lian Li O11 dynamic EVO (4500 TL)
Lian Li O11 dynamic (3500 TL)
Lian Li LANCOOL II'i (4300 TL)
Phanteks P600S (5000 TL)
Cooler Master HAF 500 (4700 TL)

Aklımdaki kasalar bunlar, açıkçası Lian Li düşünüyordum görsel olarak çok tatmin edici olduğu için. EVO ile normal arasında 1000 TL fark mevcut buna değer mi? Görselli güzel olsun derken hava akışından fedakarlık ediniliyor mu, yani diğer kasalardan çok geri kalır mı?

Bütçem 5000 TL kasa için, malum 9-10 tane de Lian Li veya Corsair fan almayı düşünüyorum ekosistem olması açısından. Şimdiden teşekkürler.

@BerkayZ87 @The Man From E.A.R.T.H.
Bilginiz olduğu için yardımcı olursanız sevinirim.

Yazdığın kasalar içerisinde en kötüsü HAF 500. Onu direkt olarak ele.

O11 ve O11 EVO tamamen gösteriş odaklıdır. Dolayısıyla alınabilirliği size kalmış. Hava akışı olarak mesh kasalar kadar serin çalışmazlar ama sundukları görsellik etkileyicidir.

P600s ise yazdıklarının içerisinde en kaliteli kasa. Ses yalıtım panelleri olmasından ötürü de içlerinden en sessiz çalışan modeldir. Ses paneli önemsiz dersen çıkartıp mesh haliyle de kullanabilirsin. Çok premium bir kasadır. Bütçen varsa ve gösterişle işin yoksa alabileceğin en iyi kasalardandır.

Lancool III fiyatını hak etmiyor. G500A daha mantıklı bir seçim.

Öncelikle paylaşmış olduğun bilgiler için teşekkürler, Lancool'u eledik o zaman. Açıkçası dynamic çok hoşuma giden bir kasa gerçekten görsel şölen sağlıyor. Peki bu görsel şölen için ısıdan çok fedakarlık ediyor muyuz? Elbet mesh kasa kadar serin değildir ama 10-15 derece kötü ısıya sahipse hem 5 bin TL kasaya + 7-8 bin fanlara verip kötü bir ısıya sahip olmaya değer mi?

Yani görsel olarak güzel bir kasa istiyorum şunda hemfikiriz, dynamic görsel olarak içlerinde en iyisi. P600S de çok kötü gözükmediği için, onu da listeye eklemiştim. Aralarında çok ısı farkı yoksa açıkçası dynamic görsel olarak daha iyi durduğu için onu almak daha mantıklı geliyor.

Öncelikle paylaşmış olduğun bilgiler için teşekkürler, Lancool'u eledik o zaman. Açıkçası dynamic çok hoşuma giden bir kasa gerçekten görsel şölen sağlıyor. Peki bu görsel şölen için ısıdan çok fedakarlık ediyor muyuz? Elbet mesh kasa kadar serin değildir ama 10-15 derece kötü ısıya sahipse hem 5 bin TL kasaya + 7-8 bin fanlara verip kötü bir ısıya sahip olmaya değer mi?

Yani görsel olarak güzel bir kasa istiyorum şunda hemfikiriz, dynamic görsel olarak içlerinde en iyisi. P600S de çok kötü gözükmediği için, onu da listeye eklemiştim. Aralarında çok ısı farkı yoksa açıkçası dynamic görsel olarak daha iyi durduğu için onu almak daha mantıklı geliyor.
1684617953194.png

1684617965784.png

CPU olarak çok bir fark yok gördüğüm kadarıyla, GPU da stabil şekilde çalışacak 5-6 derece fark olsa da. Sanırım burada görsellik olumsuz bir şey katmayacak gibi duruyor, P600S yok attığınız listede onun durumu nasıldır? Sanırım O11 EVO ile P600S arasında bir seçim yapacağım gibi duruyor. O11 ile O11 EVO arasındaki 1000 TL farka değer mi sizce?

Bir de O11 EVO veya P600S için hangi fanları tercih etmeliyim? Lian Li uni fan mı, Corsair LL veya QL mi?

CPU olarak çok bir fark yok gördüğüm kadarıyla, GPU da stabil şekilde çalışacak 5-6 derece fark olsa da. Sanırım burada görsellik olumsuz bir şey katmayacak gibi duruyor, P600S yok attığınız listede onun durumu nasıldır? Sanırım O11 EVO ile P600S arasında bir seçim yapacağım gibi duruyor. O11 ile O11 EVO arasındaki 1000 TL farka değer mi sizce?
Burada var hocam P600s.

1684622467975.png

1684622510551.png

O11 ile O11 EVO arasındaki 1000 TL farka değer mi sizce?
Değer. O11 EVO çok daha iyi bir kasa ve pek çok kullanım senaryosuna da izin veriyor.
Bir de O11 EVO veya P600S için hangi fanları tercih etmeliyim? Lian Li uni fan mı, Corsair LL veya QL mi?
O11 EVO alacaksan UNIFAN alman ekosistem açısından güzel olur.

Farkındayım sadece kasa için bütçem 5000 demek istemiştim, fanlar için ayrı bir bütçe ayıracağım. Henüz karar veremedim, biraz karar vermekte zorlanan biriyim. P600S veya O11 EVO alacağım kara verebilirsem :)

Geri
Yukarı