5000 TL GTX 1060 ve I5 8400 PC Toplama

@keto Bazen cevap yazmayayım falan diyorum ama sonra tutamıyorum yine kendimi. :) Mesajları yarım yamalak okuyup cevap yazmayın. Sistemi uzun süre güncelleme şansı olmayacaksa üzerinden yapılmış yorumlar onlar. Ayrıca bugün CS:GO bile 6GB üzerinde RAM kullanıyor şaka mı yapıyorsun? 8GB RAM'li bilgisayarda 9GB kullanım görmeye çalıştıysan biraz zor olmuş olabilir.
Örnek 1 CS:GO: OYUN İÇİ.png
Örnek 2 PUBG:PUBG RAM.png

PUBG 'de 9 gb RAM kullanımı gibi bir şey okudum. Sistemin çok benzeri bende var , aşağıya yazarım sistemi, en fazla 6 GB kullandığını gördüm PUBG'de. Hiçbir sorun da yaşamadım. İleride aynı RAM'den aynı versiyonunu bulup alır parası olunca. Ultrada 80 fps civarlarında alıyorum 1060 + 8400 + 8GB 2666 MHZ kombinasyonu ile.

Önerim PSU olarak SilverStone Strider 80Plus 500W alman yönünde olacak . Onun dışında gayet mantıklı. Bir de alabilirsen SSD yerine Samsung EVO serisi NVME alman iyi olur.
Peki harici bir işlemci fanı kullanıyor musunuz?

@.I.N.И.A. Tartıştığınız kişiyi göz ardı etmişim göremiyorum ancak tahmin edebiliyorum kim olduğunu. Aynı konuda aynı tartışmayı ben de yapmıştım. Boşverin takılmayın. 8 GB RAM koyup sonradan 8 daha ekleyip 16 yaparak GTX 1080 almak yerine 16 GB RAM'i şimdi alıp GTX 1070 kullanmayı tercih ediyorlar. Keyifleri bilir. Tartışma boş yere.

@.I.N.И.A. Tartıştığınız kişiyi göz ardı etmişim göremiyorum ancak tahmin edebiliyorum kim olduğunu. Aynı konuda aynı tartışmayı ben de yapmıştım. Boşverin takılmayın. 8 GB RAM koyup sonradan 8 daha ekleyip 16 yaparak GTX 1080 almak yerine 16 GB RAM'i şimdi alıp GTX 1070 kullanmayı tercih ediyorlar. Keyifleri bilir. Tartışma boş yere.
Aynı şeyleri tekrar etmekten yoruldum. Artık uğraşmak istemiyorum. 32 GB RAM alsınlar GTX 1060 kullansınlar hatta. ''Ne haliniz varsa görün.'' derler ya aynen öyle.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı