5000 TL GTX 1070 Monitör Dahil Sistem Önerisi

Okumayı bilmeden yazmaya çalışıyoruz. Millet olarak hatalarımızdan sadece biri bu. Ben arkadaşa üslubu için teşekkür ettim. Devamında da insanların bırakın teşekkür etmeyi aksine birde söylendiklerinden yakındım. Sorun değil bütün teşekkürler sizin olsun. Hatta dur yorumunu beğeneyim :)
İşte benim gibi aptallar her şeye atılırsa sonuç bu olur.

Dosya Ekleri

• 3.577.jpg
    3.577.jpg
    41,1 KB · Görüntüleme: 88
Sisteme güzel, ancak işlemci o ekran kartı için biraz fazla sanki... Monitörü AOC 21.5 yapın. Kalan para ile de diğer eşyaları yükseltirsiniz.

Şöyle düşündüm hocam şimdilik bu ekran kartı ile idare edip bir süre sonra ekran kartını 1070 yapabilir. Veya söylediğim gibi 500 lira daha bütçeyi arttırıp direk amazondan 1500 TL ye 1070 alır.

Ya o monitörü değiştir yada sistemi ekran kartsız topla AMD RX490 felan bekle. Seçtiğin monitör AMD Freesync teknolojisine sahip olduğundan AMD ekran kartıyla kullanmanı tavsiye ederim. Yoksa monitörün asıl özelliğinden mahrum kalacaksın.

Dediğiniz gibi ekran kartını sonradan GTX 1070 yaparsanız o zaman sistem olur. Ayrıca RX480'i de satarak biraz da olsa elinize para geçer, bu para ile de ekran kartı parası için takviye yaparsınız, ya da sisteminizde bulunan parçaları yükseltirsiniz.

Edit: Sıvı soğutmaya ihtiyacınız olduğunu düşünmüyorum. Bu işlemci için hava soğutma da iyidir.

Son düzenleme:
Nvidia ekran kartları ile CrossFreeX yapılmaz SLI yapılır. Çoklu ekran kartı kullanımında AMD biraz daha başarılı.
Neyse hocam işte sli, crossfire ne demeye çalıştığım anlaşılıyordur sonuçta. :)

Dediğiniz gibi ekran kartını sonradan GTX 1070 yaparsanız o zaman sistem olur. Ayrıca RX480'i de satarak biraz da olsa elinize para geçer, bu para ile de ekran kartı parası için takviye yaparsınız, ya da sisteminizde bulunan parçaları yükseltirsiniz.

Edit: Sıvı soğutmaya ihtiyacınız olduğunu düşünmüyorum. Bu işlemci için hava soğutma da iyidir.
Öyle yaparsam çok daha fazla masraf çıkar. Şimdilik sistem iyi olsun. Zaten kısa süre içerisinde de 2K monitör alırım. Böylelikle iki tane de monitörüm olmuş olur. Hemde çok fazla zarara girmemiş olurum. Daha iyi olmaz mı? :)

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı