5000 TL ile DDR4'e geçiş

Bütçe
5000

Cacti The Cactus

Femtopat
Daha fazla  
DDR3 sistemim bozuldu ben de hazır PC toplayacak iken güzel bir şey toplayayım diyorum.
Elimdeki parçalar ile yeni parçaları birleştirmek istiyorum.

Elimde olanlar:
  • ASUS GTX 1050 Ti.
  • 860 EVO SATA SSD.
  • 2TB HDD.
  • Corsair iCUE 220t ARGB kasa.

Almayı planladığım parçalar:
  • Intel i5-11400
  • ASUS Prime H510M-A
  • Apacer Panther Gold 3000MHz 8 GB CL16 (2x8 yapacağım muhtemelen)
  • XPG Core Reactor 650W 80+ Gold Full modüler PSU.

Sizce bu sistem birbiriyle uyumlu çalışır mı?
İleride GTX 1650 ekran kartına geçebilirim (elime para geçerse 1660S de olabilir).

Kasanın arkasında fan kontrolcü var üstüne fanlar vs hepsi takılı SATA'dan güç alıyor ve üstünde USB yerine takılacak bir kablo var onu takınca ne işe yarayacak ayrıca 3pin 5V kabloları var fanların (3 fan var) ama 2 ARGB portu var alacağım anakartta bana bir tane bu kabloları birleştirecek bir kablo önerir misiniz? (Trendyol, Teknobiyotik, Vatan, Hepsiburada sitelerinden olursa güzel olur)
Bir de birkaç sorum daha var:
1-) Bu işlemciye ayar gerekiyormuş Gear 1 XMP1 gibi ayarlar bu ayarları da yazarsanız sevinirim (PC oyun amaçlı)
2-) Alacağım RAM Dual Channel çalışıyor mu?

Almayı planladığım parçalar için bütçem 5000 TL.

Apacer Panther alma. Tam bir sürpriz yumurta. İçinden güzel çip de çıkabiliyor, benimki gibi dandik çip de.

Hocam daha ucuz bir PSU bulup daha iyi anakart almak iyi olabilir.

PSU bilerek bunu alıyorum 8 koruması var bir tanıdığım da bunu kullanıyor ama koruması 7-8 tane bulunan bir PSU (en az 550W) tavsiye ederseniz onu da alabilirim.
Apacer Panther alma. Tam bir sürpriz yumurta. İçinden güzel çip de çıkabiliyor, benimki gibi dandik çip de.

Tavsiyen için sağ ol başka bir şeyler bakacağım. ^^

Peki bunlar nasıldır RAM olarak?

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı