5000 TL İş için Notebook Tavsiyesi

ACAR28

Kilopat
Babamın eski laptopu daha da götürmüyor yeni bir tane almayı düşünüyoruz yakın bir zaman içerisinde. Babam müteahhit olduğu için yeni alacağı bilgisayarda oyun falan oynamayacak. Sadece istedikleri Autocad, Netcad gibi programların projeleri rahat bir şekilde kasmadan açabilmesi. Onun haricinde bütçe konusunda herhangi bir kısıtlama yok. 4000 civarı olabilir. Maksimum 5000 TL'ye kadar olabilir. Yeni alınacak laptopta SSD şart. SSD + HDD olsa iyi olur. Ayrıca işlemcisi en kötü i5-7300HQ veya i7-7700HQ olması gerekiyor. Ekran kartı çok aşırı önemli değil, dediğim gibi oyun oynanmayacak ama en az bir GTX 1050 4 GB olmalı diye düşünüyorum. Bir de rica ediyorum oyuncu laptopları önermeyin. Şatafatlı rengarenk bir laptop istemiyoruz. Böyle şık, sade, beyaz, gümüş olsun. Siyah da olabilir. Macbook almayı düşünmüyoruz. Tavsiyeleriniz için şimdiden teşekkür ederim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Asus Vivobook Pro modelini öneririm. Şuan Vatan Bilgisayarda 5000₺ civarında bulunduğunu tahmin ediyorum ancak KDV indirimlerinde 4000₺ civarına düşüyor. İçinde İ7-7700HQ işlemci, 16 GB RAM, 256 GB SSD, 1 TB 7200 RPM Harddisk ve GTX1050 4 GB bulunuyor. Tasarımı güzel. Ekranı IPS ve 15.6". Ayrıca Windows 10 ile geliyor.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı