5000 TL laptop tavsiyesi

eibec

Kilopat
Daha fazla  
İşyerinde yıllardır kullandığım bilgisayarım miadını doldurdu sanırım.

İş amaçlı kullanıyorum. Ayrıca arada film izliyor ve diablo 3 oynuyorum. Almışken ekran kartıda idare edecek birşey olsun istiyorum. FPS tarzi oyunları oynayabileyim. Bütçe olarak 4-5 bin TL düsünüyorum. Bütçede biraz daha esneyebilirim. Tavsiyede bulunacak arkadaşlara şimdiden teşekkür ederim.

Dell Inspiron 7567 Intel Core i7 7700HQ 16GB 1TB + 128SSD Fiyatı

bu urunu alayim mi sizce?

Guzel ama isyerinde cok siritacak bu renkli klavye vs. Birazda ofise uygun olsun istiyorum. Sanirim dell de o sekilde. Birazdan vatan bilgisayar ve teknosaya gidecegim. Gorerek secmeye calisayim.

Klayveyi dert etmemenizi öneririm daha önce rgb klavyeli gamebook kullanmadım lakin o aydınlatmalar daimi değildir illaki kapatılıyordur yani :D

Oyun laptoplarını her tarafından ışıklar saçan cafcaflı modeller olarak düşünme. Oyun öncelikli tasarlandıkları için soğutma ve sessizlik konusunda, business versiyonlarına göre daha ergonomik ve performanslıdırlar. Bu bütçeyle i7-7700HQ işlemcili ve GTX 1050Ti ekran kartlı GP62M alabilirsin. Klavyesinin arka aydınlatmalı olması kesinlikle sorun değil, istediğin zaman tek renk yaparsın yada tamamen kapatabilirsin.

MSI GP62M Leopard Pro 7REX-1618XTR i5-7300HQ 8GB 128GB SSD 1TB 4GB GTX1050Ti 15.6 FreeDos

Oyun laptoplarını her tarafından ışıklar saçan cafcaflı modeller olarak düşünme. Oyun öncelikli tasarlandıkları için soğutma ve sessizlik konusunda, business versiyonlarına göre daha ergonomik ve performanslıdırlar. Bu bütçeyle i7-7700HQ işlemcili ve GTX 1050Ti ekran kartlı GP62M alabilirsin. Klavyesinin arka aydınlatmalı olması kesinlikle sorun değil, istediğin zaman tek renk yaparsın yada tamamen kapatabilirsin.

MSI GP62M Leopard Pro 7REX-1618XTR i5-7300HQ 8GB 128GB SSD 1TB 4GB GTX1050Ti 15.6 FreeDos

Dell 7567 ile kiyaslayinca hangisi daha uygun? Dell 16GB ram ve 7700HQ.

Oyun sevdamdan vazgeçtim. Şirkette hoş durmayacak bu tarz renkli kasalar. Gene aynı bütçe ile daha şık & sade duracak bir ürün arıyorum artık. Zaten benim oynadığım oyunlar içinde çok yüksek ekran kartına da gerek yok sanırım. Sizce hangi markalara yönelmem gerekir.

Render haricinde 16GB belleğe pek ihtiyacın olmaz hocam. Daha şık ve sade modellerden istiyorsan ultrabook'lar senin için ideal. Ancak çoğunlukla U serisi işlemciler kullanıldıkları için işlem performansın düşük olacaktır. i7-7700HQ versiyonları da var ama bütçeni epey aşar.

Klasik kasaya sahip Asus, Dell ve Lenovo'nun pek çok modeller arasında seçim yapabilirsin. Ama yukarıda söylediğim gibi oyuncu dizüstü modelleri, standart kasalara göre daha iyi soğutur ve ergonomileri çok daha iyidir.

Önceliğin i7 işlemci ise ikinci önerim. Kasası tamamen siyah ve yine dediğim gibi klavye aydınlatmasını kapattığın zaman klasik tarzdaki kasalardan farkı kalmaz. Yukarıda verdiğin Dell İnspiron'un, GV62'ye göre rengarenk bir tarzı var.

MSI GV62 7RC-023XTR Intel Core i7 7700HQ 8GB 1TB MX150 Fiyatı

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı