5000 TL monitör tavsiyesi

• Konuyu başlatan tnhn55
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 19
  • Görüntüleme 366
Bütçe
4000
Lenovo birçok özellikde eş değer hatta daha iyi üstüne 1000 1500 TL daha ucuz galiba Lenovo alacağım ben.

Lenovo'yu biraz araştırdım, diyordum ki evet Lenovo daha iyi sanki ancak kontrast oranını gördüğüm anda vazgeçtim. Kontrast oranı 1000:1 iken AOC'nin 3000:1, soldaki sayı ne kadar büyükse en koyu siyahı o kadar koyu olur diyebiliriz. Şimdi diyeceksiniz e Lenovo'nun fiyatı neden öyle? Sebebi çok basit: Pivot ekran, pivot ekranda demek oluyor ki ekranı 90 derece çevirebilirsin. Senin muhtemelen işine yarayacak bir şey değildir.
Kontrast oranı örneği: (soldaki 1000:1, sağdaki 3000:1)

Dosya Ekleri

• konteat.png
    konteat.png
    858,8 KB · Görüntüleme: 20
Lenovo'yu biraz araştırdım, diyordum ki evet Lenovo daha iyi sanki ancak kontrast oranını gördüğüm anda vazgeçtim. Kontrast oranı 1000:1 iken AOC'nin 3000:1, soldaki sayı ne kadar büyükse en koyu siyahı o kadar koyu olur diyebiliriz. Şimdi diyeceksiniz e Lenovo'nun fiyatı neden öyle? Sebebi çok basit: Pivot ekran, pivot ekranda demek oluyor ki ekranı 90 derece çevirebilirsin. Senin muhtemelen işine yarayacak bir şey değildir.
Kontrast oranı örneği: (soldaki 1000:1, sağdaki 3000:1)
her ürünün bi kötü tarafı oluyor olmayanın da fiyatı iyi oluyor bu fiyat bandında bir yerden taviz vermek gerekiyor ama pivot özelliği o açığı kapatıyor gibi

her ürünün bi kötü tarafı oluyor olmayanın da fiyatı iyi oluyor bu fiyat bandında bir yerden taviz vermek gerekiyor ama pivot özelliği o açığı kapatıyor gibi
tercihlerinize göre değişir, ancak pivot özelliği genelde yazılımcıların daha çok kod satırı görmesi için kullandığı bir özellik. Ne amaçla kullanacağına göre değişir. Ayrıca yayıncılarda chati görmek için kullanır. Monitörü dik tutmak sana bir yarar sağlayacak mı? Eğer sağlamayacaksa görüntü kalitesini bir hayli arttıracak olan kontrast oranı yüksek olanı satın alırdım ben. Ayrıca 2-3 monitör kullanmadığınız zaman pivot ekranın bir anlamı kalmayacaktır diye düşünüyorum. Tabii tercih meselesi.

tercihlerinize göre değişir, ancak pivot özelliği genelde yazılımcıların daha çok kod satırı görmesi için kullandığı bir özellik. Ne amaçla kullanacağına göre değişir. Monitörü dik tutmak sana bir yarar sağlayacak mı? Eğer sağlamayacaksa görüntü kalitesini bir hayli arttıracak olan kontrast oranı yüksek olanı satın alırdım ben. Ayrıca 2-3 monitör kullanmadığınız zaman pivot ekranın bir anlamı kalmayacaktır diye düşünüyorum. Tabii tercih meselesi.
pivot sadece dikey değilki yukarı aşağı sağ sol gibi özellikleri de var

pivot sadece dikey değilki yukarı aşağı sağ sol gibi özellikleri de var
Sağ, solu monitörü hareket ettirerekte yapabilirsiniz 😁
Şahsen bir tek bu özellikler için ben kontrast oranından vazgeçmezdim. Ben tek monitör kullanıyorum şahsen, çift monitör yapsam bile hiç bir işime yaramazdı pivot, yani pivota vereceğim parayı görüntü kalitesine vs. yatırırdım. Bence mantıklı olan bu, siz eğer oyun falan oynuyorsanız, dizi izliyorsanız yayınla kodla vs. işiniz yoksa pivota boşuna para vermiş olursunuz ve o kontrast oranından mahrum kalmış olursunuz. hem paranız hem içiniz yanmasın, tahminimce ileride keşke pivot monitörü almasaydım dersiniz.

Sağ, solu monitörü hareket ettirerekte yapabilirsiniz 😁
Şahsen bir tek bu özellikler için ben kontrast oranından vazgeçmezdim. Ben tek monitör kullanıyorum şahsen, çift monitör yapsam bile hiç bir işime yaramazdı pivot, yani pivota vereceğim parayı görüntü kalitesine vs. yatırırdım. Bence mantıklı olan bu, siz eğer oyun falan oynuyorsanız, dizi izliyorsanız yayınla kodla vs. işiniz yoksa pivota boşuna para vermiş olursunuz ve o kontrast oranından mahrum kalmış olursunuz. hem paranız hem içiniz yanmasın, tahminimce ileride keşke pivot monitörü almasaydım dersiniz.
dikkatli incelemekte fayda var

@spaghettisosu Yanlış ürüne bakıyorsun. Konudaki 24G2SPU'nun kontrast değeri 3000:1 değil.
haydaa ben yanlış ürüne bakıyomuşum, kusura bakmayınız. Baktığım AOC monitörlerin hepsi aynı sadece bu randoma benzeyen isimleri farklı, bende yanlış monitöre bakmış, karıştırmışım. Affola 😅

Yeni konular

Geri
Yukarı