5000 TL Oyun Bilgisayarı Toplama

Ekran kartı olarak nvidia öneririm çünkü amd ekran kartları dx12 ile tam uyumlu değil amd açıklamasında microsoft ile yakın işbirliğindeyiz diyor ancak bu amd ne yapacağı belli olmaz o yüzden fury x yerine gtx 980 daha iyi olabilir. Amd ne yapacağı belli olmaz derken r7 260x freesync desteklerken büyük abisi r9 280x freesync desteklemiyor gibi.

Bu sistemi düşünüyorum arkadaşlar. Önerilerinize hala açığım. Bu sisteme nasıl bir monitör önerirsiniz?

Dosya Ekleri

• sistem.png
    sistem.png
    44,4 KB · Görüntüleme: 275
Yorumunuz için teşekkürler. K ibareli işlemciyi yukarıda birisi önermişti ondan dolayı seçmiştim. Sizin verdiğiniz sistemde biraz değişiklik yaparak ekteki sisteme ulaştım.
1) Overlock yapılmayacak.
2) Render vb. yapılmayacak. Sadece oyun.
3) PSU daha düşük seçilebilir mi? 750W biraz fazla geldi gibi.
4) Sıvı soğutmaya gerek var mı?
Bu bileşenler uygun mudur? Monitör için 400-500 TL düşünüyorum.

Dosya Ekleri

• sistem2.png
    sistem2.png
    36,8 KB · Görüntüleme: 135
Son düzenleme:
Yorumunuz için teşekkürler. K ibareli işlemciyi yukarıda birisi önermişti ondan dolayı seçmiştim. Sizin verdiğiniz sistemde biraz değişiklik yaparak ekteki sisteme ulaştım.
1) Overlock yapılmayacak.
2) Render vb. yapılmayacak. Sadece oyun.
3) PSU daha düşük seçilebilir mi? 750W biraz fazla geldi gibi.
4) Sıvı soğutmaya gerek var mı?
Bu bileşenler uygun mudur? Monitör için 400-500 TL düşünüyorum.
Sıvı soğutma almak zorunda değilsiniz, ancak kesinlikle bir işlemci soğutucu almalısınız. i7 6700 stok fan ile geliyor, ancak stok fan ne kadar sağlıklı tartışılır.
80+ düzgün bir 650W veya 600W PSU işinizi görecektir, ancak 750W psu daha geleceğe dönük olur.

Sıvı soğutma almak zorunda değilsiniz, ancak kesinlikle bir işlemci soğutucu almalısınız. i7 6700 stok fan ile geliyor, ancak stok fan ne kadar sağlıklı tartışılır.
80+ düzgün bir 650W veya 600W PSU işinizi görecektir, ancak 750W psu daha geleceğe dönük olur.
O zaman CM Hyper 612 VER.2 işlemci soğutucusunu da ekliyorum. Peki monitör öneriniz var mıdır?

Dosya Ekleri

• sistem3.png
    sistem3.png
    44,4 KB · Görüntüleme: 140
Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı