5000 TL oyun PC'si toplama

Beklediğiniz her saniye keşke beklemeseydim diye pişman edecek sizi. Öneri yapamam fakat bekledikçe fiyatlar artacağından bütçeye uygun olması için sistemin kalitesi düşecek her türlü.

Şu an 4000 tl olan ekran kartı 3-4 ay önce 2000 tl idi. Bu fiyat artışının sebebi bitcoin minigcilerinin piyasadaki ekran kartlarını bitirmeleri. Piyasadaki boşluk dolana kadar beklemen faydana olacaktır. Onun dışında diğer parçaları alabilirsin.

bence kesinlikle bekleme fiyatların düşecegini beklemek çok hayal olur geçen hafta aldıgım pc 5400 tl idi şimdi 5900 oldu tam bir haftada birkaç ay sonrasını sen tahmin et

murat hocam size birşey sorucamda şuan kullandığım pc nin işlemcisi i3 2100 bu hangi ekran kartı ile güçlenir max ve diğer arkadaşlar bana cevap yazarmısınız
arkadaşlar toplama veya hazır pc de olur acele değil yıllardır bu pc yi kullanıyorum artık değişme vakti geldi
arkadaşlar düşük bütcede ryzen daha iyi diyolar doğrumu ?
Arkadaşlar hazır sistem atar mısınız ekran kartlı iyi bir önerii atarsanız sevinirim şimdiden teşekkürler

Son düzenleme:
AMD APU bir sistem alabilirsin aslında. Ryzen 5 3400G ile güzel şeyler ortaya çıkar daha sonra da ekran kartı takarsın. Bilmelisin ki bu işlemciye maks 1660 Super iyi gider dediler yani üstü 2060'larda falan darboğaz olduğu söylendi. Ryzen 5 3400G'li bir APU sistem şuanda 4/5 bin TL arasında oluyor. İleride bir bütçen olacakmı bilmiyorum.

Benim ilk bilgisayarım ekran kartsızdı 2011 yılında babam almıştı 1500TL'ye o zaman. Oyunları hep düşük kalitede oynuyodum ama beni 7/8 yıl götürdü. Kimine göre APU sistemi çok kullanmayın performansı düşürür diyor ama ben o sistemde bile yaşamadıysam sıkıntı olacağını sanmıyorum. Performansı düşürmemek için yüksek kalite, grafik ve sistem isteyen oyunlardan kaçınmanız lazım ekran kartı alana kadar. Eğer APU sistem düşünürseniz bir öneri yapabilirim. Ek olarak monitör dahil mi? @Baran Toprak koç

Hocam böyle sistem topladım.

AMD Ryzen 5 3400G Dört Çekirdek 3.70 GHz Kutulu İşlemci 2.185 TL
Gigabyte GA-A320M-H AMD AM4 DDR4 Micro ATX Anakart 480 TL
Apacer Panther Rage RGB 16 GB (2x8) 3000 MHz DDR4 659 TL
Corsair CV550 550W 80+ Bronze PSU 534 TL
Patriot 240 GB Burst 267 TL
Toplam: 4.125 TL

Geri
Yukarı