5000 TL PC Toplama

xeb0lax

Hectopat
Merhabalar öncelikle. Bu yaz yeni bir PC almaya karar verdim. Monitörle beraber 5000 TL olması benim için uygun 200 300 TL azalma ya da artma olabilir. Birçok siteyi araştırdım. Ama hepsinde de görüntü zevkine ve görünüşe göre yapmışlar. Yani bizim tabirimizle ıŞıQLı MıŞıQLı. Fakat ben daha çok performans olarak bir şey istiyorum. CSGO, PUBG gibi oyunları akıcı bir şekilde oynayabileceğim. Ayrıca canlı yayınlarda açacağım için buna uygun bir PC olursa sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bir şey daha sormak istiyorum. Bu bütçe civarlarındaki bir PC'yi soğutmak için en az kaç fan gerekir. CPU sğutucuya yada sıvı soğutmaya gerek var mıdır? Bu konularda hiçbir fikrim olmadığı için soruyorum çünkü önceki PC'lerimde çok ısı problemi çektim.

Şu an için bunu toplayabildim. İleride 8 GB RAM daha eklemen gerekecek. Ama yazın alacağım diyorsun. Fiyatlar değişecektir doların artmasıyla veya düşmesiyle (hiç sanmıyorum). Bir de yeni nesil ekran kartlarıyla birlikte vs. çok oynayacaktır rakamlar. Sistemi almadan 1 hafta önce konu açarsanız daha net bir sistem toplanabilir.
Hocam bunu hangi siteden topladınız? Fiyatları uygunmuş.

Şu an için bunu toplayabildim. İleride 8 GB RAM daha eklemen gerekecek. Ama yazın alacağım diyorsun. Fiyatlar değişecektir doların artmasıyla veya düşmesiyle (hiç sanmıyorum). Bir de yeni nesil ekran kartlarıyla birlikte vs. çok oynayacaktır rakamlar. Sistemi almadan 1 hafta önce konu açarsanız daha net bir sistem toplanabilir.
Hocam hangi siteden bu fiyatlar?

Sistemi almadan 1-2 Hafta önce konu açın, seçimlerden sonra dolar artabilir/yükselebilir, ayrıca yeni Ekran Kartları çıkacak.

( " artabilir/yükselebilir " diye bilerek yazdım, düşeceğini hiç sanmıyorum. :confused::confused: )

Bir şey daha sormak istiyorum. Bu bütçe civarlarındaki bir PC'yi soğutmak için en az kaç fan gerekir. CPU sğutucuya yada sıvı soğutmaya gerek var mıdır? Bu konularda hiçbir fikrim olmadığı için soruyorum çünkü önceki PC'lerimde çok ısı problemi çektim.
Corsair'in 300-400₺'lik sıvı soğutmalarıyla olabilir aslında. 3 fan (2 öne, yer varsa 1 üste) yeter muhtemelen.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı